Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező gépjármű felelősségbi...

Kötelező gépjármű felelősségbiztosítás. Miért kell nekem többet fizetnem, ha a biztosító nem viszi fel az adataim a központi rendszerbe? Mással is megesett már?

Figyelt kérdés
Idén biztosítót váltottunk. Egész éves díjat befizettük, visszaigazolták. Most jön a felszólítás, hogy tartozzunk,10 nap alatt egyenlítsünk, különben megszüntetik a biztosítást. Kiderült, hogy a régi biztosító nem vitte fel az adatainkat a központi rendszerbe, így a jelenlegi biztosító nem tudja lekérni azokat. Mivel nem visszaigazolt a bónusz fokozat, így fizessünk. Biztosító váltáskor már előjött a téma, még év elején. Akkor kaptunk igazolást, hogy mi a besorolásunk, azonban kiderült, hogy az már semmit se ér az idén, mivel nem fogadják el, csak a központi rendszerben lévő adatok a mérvadóak. Kérdések: Senki se kötelezi a biztosítót arra, hogy felvigye az adatokat? Mi a biztosíték arra, hogy felviszi, hiszen eddig se tette? Nekem csak fizetni van jogom? Más is járt így? Hová tudok fordulni? ( MABISZ-t már megkerestem, de ők csak közvetíteni tudnak)
2012. máj. 3. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem vagyok egyedül!!!!!

Pénteken kaptam egy levelet-még csak nem is ajánlottan-hogy nem tudták lekérni a kártörténeti igazolást,mert az előző biztosító nem töltötte fel,ezért visszasorolnak A00-ba,és szintén fizessem meg a különbözetet.Én is szintén egész éve befizettem.

Neked sikerült már intézni valamit?

2012. máj. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__biztositas-papirmu..


Első vagyok, én írtam ki, most ezt a kérdést!

2012. máj. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Már telefonon és e-mailen is értekeztem mind két biztosítóval és a MABISZ-al is.

Az Uniqa (előző biztosító) nem jól vitte fel az utca nevet a központi rendszerbe. Nem írta ki végig, hanem csak Arany J.u., így a rendszer nem fogadja el, ergo a jelenlegi biztosítónk nem tudja lekérni.

Hétfőn megyünk fel Bp-re a UNIQA központjába és én szó szerint sátrat fogok verni az ügyintéző asztala előtt addig, míg ki nem javítják a dolgot. (tehát lehet benne leszek a hétfői hírekben)

Velünk az év eleje óta packáznak. Közben kiderült, hogy többekkel is. Amennyiben nem sikerül elintézni hétfőn az ügyet, úgy szeretnék több poruljárt embert is megkeresni, mivel úgy gondolom a tömeges fellépés eredményesebb.

2012. máj. 5. 16:14
 4/4 A kérdező kommentje:
Megoldódott az ügyünk határidőn belül. Akinek kell segítség írjon nyugodtan privát, mert ezt a témát ezennel zárom.
2012. máj. 16. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!