Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Visszaugat rám a kutyám ha...

Visszaugat rám a kutyám ha fegyelmezném, valamin bepörög, rohangál fel alá. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, akivel mostanában gondok vannak, serdülő kan kutyáról van szó és ha rászólok valami miatt nem mindíg, de sokszor előfordult már, hogy hátrább megy les rám furán és elkezd ugatni, majd fel alá rohangál, teljesen bepörög.Nem akarja elfogadni, hogy nem teheti meg azt a dolgot és visszaugat.Ilyenkor nagyon mérges leszek rá, tudom nem kéne, de volt már hogy jól rásóztam egyet a fenekére vagy a fejére.

#kutya #visszaugató
2013. nov. 29. 23:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia. hasonló cipőben jártam mint te. Bár, én eléggé szigorúan nevelem a kutyáimat, mégis majdnem kifogott rajtam az új kutyám. Két kutyám van, soha nem bántom őket, a verés nálam úgy néz ki, hogy ha nagyon rossz dolgot csinál, és rajtakapom, akkor lenyomom a földre. Nem tudom egészen pontosan leírni a szitukat, mert összetettebb, mert a "bűncselekmény mértékétől is függ a büntetés. Pl ha egy apró rosszaságot csinál, akkor rácsapok a fenekére, nem erősen, mert amikor játszunk erősebben paskolom meg őket, mint fegyelmezés céljából, csak olyankor van tiltószó is, meg csúnya nézés.

A nagykutyám, ha rosszat csinál, elég, ha felemelem a hangom, és csúnyán nézek rá, de a kicsi ő dettó ugyan az volt, mint amit te leírsz. Amikor rosszat tett, és bünti volt simán azt hitte, hogy játék, és ha csúnyán néztem rá, akkor bepucsított, és elkezdett előttem ugatva ugrálni meg futkosni. Ha utánamentem volna, azt hiszi, hogy játék. Igaziból bántani nem akarom, mert a verés nem old meg semmit, csak félni fog a kutya. Így hát nála a büntetés úgy néz ki, hogy amikor rajta kapom a rosszaságon elkapom a grabancát, leszidom, ha látom, hogy szégyelli magát, akkor elengedem, és kb 5 perc múlva feloldom a bünti alól ( mert általában bünti után mindig a helyükre küldöm őket, és ott kell maradniuk, míg fel nem oldom. ez kb olyan, mint amikor a rossz gyereket sarokba állítják) Na, de a kicsi, ha elengedtem rögtön játszott, ezért előkaptam egy pórázt, és egy öt percre kikötöttem. Neki ez a legnagyobb büntetés, mert nem tud mit csinálni. Nála csak ez vált be. Ma már, ha valami oknál fogva rosszat tesz, és leszidom, akkor nála is elég a csúnya nézés, mert a kikötésekkel elértem a célom, és ő is büntinek éli meg a büntetést. Ajánlom, hogy próbáld ki te is, hogy ha rossz, leszidod, és utána még neki áll feljebb, akkor nem szólsz egy szót se, szépen megfogod a nyakörvét, elvezeted, és kikötöd. Amíg hisztizik addig kikötve marad, amint lenyugodott elengeded. Hamar ráfog jönni arra, hogy mit is kell csinálnia.

2013. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó ezt kipróbálom.
2013. nov. 30. 12:02
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem veszi komolyan a korrekciót, visszabeszél. Valami hatásosabb kéne, köves palack, spricni, vagy bármilyen élesebb hang kizökkentené ebből a hisztizős fázisból.

A kutya meg végülis serdül, hiszen nem érte még el a felnőtt fázist..van amelyik kutyánál a kamaszodás később kezdődik.

2013. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen nem vesz komolyan ilyenkor.Akkor kipróbálom ezeket is.
2013. nov. 30. 12:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!