Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler gazdák, mik a...

Rottweiler gazdák, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Van kutyám, de régen is volt már több is (ha lehet hagyjuk ki azt a részt, hogy nem kezdőnek való, meg egy gazdás stb). Egyszer szeretnék egy rottweilert, csak érdekel, hogy a gazdik milyen véleménnyel vannak, kinek mi volt a fő szempont a nevelésnél, milyennek tartjátok a kutyátokat. Igazából bármilyen tapasztalatot szívesen olvasok.

2013. nov. 30. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
olyan mint a többi kutya arra kell vigyázni ha ne agy isten be indul akkor nem egy vizsla.Ezt úgy értem ha szomszéd átjön és bármilyen okból neki megy akkor egy 60kg os állatott kell megfékezned.Figyelj oda pl arra is ha elengeded játszó gyerekek közelében akkor nem is az a baj ,hogy esetleg bántja őket hanem már csak a súlya miatt is ha fel lök egy gyerköcöt komoly sérülés okozhat. De egyébként olyan mint bármilyen más kutyus.
2013. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanolyan mint bármely másik kutya,kicsit következetesebb nevelést igényel.Illetve én a rotikat (stafi,pit,cane corso,német juci,argentin dog stb.) kutyák tartásához kötelezővé tenném a kutyaiskola elvégzését.


A gazda is sokat tanul,na meg a kutya is.Megfelelően szocializálódik és nem lesz benne a hírekben,hogy ismét egy ilyesmi fajta ölt embert.Ne vedd magadra feltétlenül,de sajnos előre sosem lehet tudni,hogy ki alkalmas és ki nem egy ilyen kaliberű kutyához.

2013. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a hagyjuk ki részt pedig tényleg igaz.a nagyszüleim vettek egy rotit amikor még csak 7 voltam.azóta fertőzött meg a fajta iránti szeretet.

nevelésnél következetesnek kell lenni.ugyan úgy működnek mint a többi fajta csak más természetük van.ha valaki veszi a fáradtságot és elviszi kutyasuliba,foglalkozik vele akkor felnőtt korára kiegyensúlyozott,jó idegrendszerű kutyája lesz,de sajnos ismertem olyan embert aki fenyítette kihasználta a kutya félelmét (villámláskor seprővel verte ki a bej.ajtó elől) és egy elmebeteg,kiszámíthatalan idegroncs lett belőle.támadott mindenkit és mivel elég termetes volt ezt ki is használta..

ez egy erős kutya mind külsőre és belsőre.nekünk most is van kettő,imádjuk őket.munkakutyák és persze a család tagjai is.

nagyszerűek és ugyanúgy alkalmasak családi kutyaként mint a labrador vagy németjuhász például.nagyon tudnak szeretni.

több személytől is elfogadnak utasítást (ül,helyedre stb. de csupán egy személyt tekint falkavezérnek a gazdájának ez fontos!!)

amit előttem irtak hogy felboríthatja a gyereket szerintem más fajta is fel tudja ez nem csak rájuk jellemző.nálunk nem volt ilyen.ha kicsi gyerek volt nálunk inkább kikerülte vagy bement a kenneljébe magától.sokan még mindig elítélik a rottweilereket pedig semmi okuk rá csak meg kell őket ismerni!!viszont csak tenyésztőtől vegyél!!!a mostani szaporítós kölykök közül gyakori az idegrendszeri probléma és hamar kialakul a fajtára jellemző diszplázia is!tapasztalat!!!

sok sikert,remélem tudtam valamennyit segíteni!

2013. nov. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Ezt a gyerek felborítós dolgot csak azért írtam mert nekem pl: a dobermannom hirtelen játékból, játszó gyerekek közé szaladt és felborítót egy kettőt.Úgye nem kell mondanom ,hogy elég kellemetlen volt...
2013. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
barátnőmnek van rotija, hihetetlen kapcsolatot ápol vele pedig néha van úgy hogy egy óránál többet tud vele foglalkozni, hihetetlen jó anyuka két hónappal azután hogy felnevelte majd elvitték a kölykét és visszahozták öreglány létére ugyanúgy játszott vele mint egy kiskutya, én nagyon imádom. nagyon szép kiállásúak és még az is jól áll nekik mikor elhízik :)
2013. nov. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Azt tudom, hogy nevelés, szocializáció náluk különösen fontos.

Környezetemben szinte mindenki rossz véleménnyel van róluk, sokszor alaptalanul, szerintem nagyon okos, és szép kutyák, csak megfelelő gazdira van szükségük. De örülök a pozitív visszajelzéseknek, úgy látom nem sokban különbözik az elképzelésem a rottweilert tartó gazdák véleményétől.

2013. nov. 30. 18:47
 7/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Német juhász-roti keverékem van, sokoldalú, hihetetlen képességű kutya :)

Régen ismertem több igazi régi vágású rottweilert. Szomszéd roti csajszit gyerekként a közös kerítésen át simogattam...olyan csúnyán nézett :O pedig még kérte a simit...szigorú tekintete volt :) ha átmentem hozzájuk leültem a lépcsőre. Roti jobbról, másik nagy keverék balról ült le mellém...szinte összenyomtak a szeretetükkel :D

Rokonoknál új családi házban volt egy roti. Mentünk házavatóra, roti 1 éves lehetett. Akit gazdi beengedett, az haver volt...akit nem, annak ajjaj :D Én ott nyaraltam egy hétig, apuék hazajöttek. Első este ülök a széken, Pasa odajön, nagy szigorú szemekkel rám nézett a fiatalúr...aztán megfogta a csuklómat és kedvesen, de határozottan meghúzta...kicsit bef...tam, de "engedelmeskedtem". Ahogy felálltam, oda ment a spájz ajtóhoz és kérdőn nézett rám...jelezte, hogy kajaidő :)

Egy hét letelt, Apuék jöttek meg...ahogy apám belépett az ajtón, Pasa két lábra állva a két vállára rakta a mancsait...apám a falnak dőlt pár szapora lépés után...hiába a 180 cm és erős ember, ha egy 45 kg-s kan roti neki támaszkodik :D


Csak nevelés kérdése minden!

A mai sok idegbeteg, neveletlen roti ellenére a fajtáról jó véleményem van

2013. dec. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Egy tökéletes társ vagy rémálom. Ez a két szó jellemzi a rotit, attól függően, hogy milyen kezekbe kerül. Alapjában véve, jó kezekben tökéletes társ, a szó minden értelmében. HA valaki nem tudja kezelni, az rémálomként éli majd meg, mert egy bivalyerős, rettenthetetlen kutyát kap, aki ha kell meghoz döntéseket a gazda nélkül is. Fontos tudni róla, hogy imádja a családot, de egygazdás kutya. Mentálisan kell uralni, és irányztani, fizikailag semmi esély rá. Soha nem szabad megadni neki a lehetőséget, hogy kijátsza a gazdáját, mert azt folyamatosan újra megpróbálja majd. Egyszerre tud védelmező óriás lenni, és bújós öleb. Kissebb, megadó kutyákkal jól kijönnek, bár ez nyilván egyed-nevelésfüggő. Kiválasztásnál nagyon nagyon nagyon oda kell figyelni milyen hátterű, és leginkább milyen idegrendszerű kutyát választunk. Szocializáió, alapengedelmesség maximális szinten ajánlott. Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok, akár privátban is.
2013. dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szeretem a Rottweilereket és nekem is kell! :) Néhány oldal(Én is ezeket nézem és tanulmányozom őket:)):


-www.kutya-tar.hu/fajtak/rottweiler


-rottweilerclub.network.hu/blog/rottweiler-klub-hirei/a-rottweiler-csak-akkor-agressziv-ha-rosszul-bannak-vele-1


-www.haziallat.hu/kutya/kutyafajtak/kutya-rottweiler-neveles/2491/


-www.haziallat.hu/kutya/kutyafajtak/kibol-lesz-jo-rottweiler-gazda/2508/


Remélem segítettem neked! :)

2013. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
19 éve csak Rotijaim vannak. más nem is kell. Kicsi koruktól kezdve én neveletem őket tanítgattam, sokat beszélgettem hozzájuk gyesen voltam, mintha egy kisgyerekhez beszélnék. Nagyon hűséges, szófogadó, békés természetű kutyusok. Nem vadállatok, nincsenek láncon. De természetesen az idegent mindig megugatják, mint afféle kutya. Ha kiszöknek is az utcára, senkit sem bántanak. Idegenek is bemehetnek közéjük velem, senkire nem támadnak rá, mindenkit elfogadnak. De barátokon kívül senki sem mer bejönni hozzánk a nagy termetük miatt.
2013. dec. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!