Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a kutyámnak azt hogy "pacsi"?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos yorkiem és már egy csomó mindent tud és viszonylag mindent hamar megtanul, de a pacsit az Istennek se akarja megtanulni.. Ti hogyan tanítotáttok meg ezt a kutyáitoknak?

2013. dec. 1. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is ültesd le, ezután fogd meg az egyik mancsát, közben pedig mondd neki, hogy pacsi közben rázogasd a mancsát. Engedd el, és kérd a pacsit, ha nem adja ugyanezt kell csinálnod. Az én boxerem már mondás nélkül adja a pacsit, ha azt akarja, hogy ne haragudjak rá!! Sok sikert!!!
2013. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jutalomfalatot is integrálj be a pacsi-tanításba. Meg sok dicséretet.
2013. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem ez az egyik kutyámnál bevált, a másik kettőnél nem.

Náluk úgy csináltam, hogy a kezembe vettem egy darab párizsit, ökölbe szorítottam a kezem, és megvártam, amíg elkezdik piszkálni a lábukkal a kezemet, akkor odaadtam nekik. Aztán amikor 2-3x már megcsinálták, elkezdtem hozzákötni a pacsi parancsszót.:)

2013. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyomd meg a lapockáját,arra felemeli a lábát,mond azt,hogy pacsi aztán jutalom.
2013. dec. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az enyémnek rázogathattam a mancsát :D nem csinált így vele semmit...

mikor mondtam hogy pacsit,de nem teljesített,viszont egy nagyon aprót mozdított azon a lábán,már adtam is a jutifalit.

1-2 falat után már megint egy kicsit jobban emelt,és így apránként.

az elején még tétova volt,és csak félig emelt,közben lefeküdt,akkor nem kapott.feküdni már tud,gondolta ha földhöz vágja magát,hamarabb szabadul :D

az egész nem tartott 10 percig :)

2013. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!