Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy haverom a...

Miért van az hogy haverom a kutyáját kenyérrel és házi koszttal, moslékkal eteti és nagyobb darab mint az enyém?

Figyelt kérdés
mind kettőnknek német juhászkutyája van. haveromé márt 11 éves enyém majdnem 2 éves de sovány! enyém Brit tápot kap haveromé pedig amit írtam. keverhetek én és is a tápja közé kenyeret csak a szénhidrát miatt hogy nőjön? kenyérben található szénhidrát hasznos neki? vagy zsírosabb kaja kéne neki ? ha igen akkor mi legyen az ? amúgy a táp nem rossz mert a szőre szép de alkatilag nem jó mert sokkal soványabb mint haveromé. egyik lakó meg is jegyezte hogy miért nem etettem ( pedig annyira nem vészes de soványabb mint az átlag németjuhászok) Amúgy én sokat mozgatom lehet hogy az a baj ?
2013. dec. 1. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy szerintem az csak jó, ha sokat mozgatod. :)

A többit meg majd a hozzáértők elmondják. :)

2013. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem a legjobb tápot kapja? Ha kimondottan sokat mozog az eb, akkor érdemes kipróbálni a Brit Care "Activity" tápját. De az eb súlya/mérete alkati kérdés is, ahogy az embereknél. Én a vizslámat etethetem bármivel, mindenképpen vékony marad...irigylem érte egy kicsit. :D
2013. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
11 éves kutya már nem olyan formára, mint egy fiatal. Megvastagszik. Ráadásul teljesen más szülőktől van, az tuti. Moslékon és kenyéren csak dagad a kutya. Miért akarod, hogy a tiéd hasonlítson egy öreg kutyára?
2013. dec. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem probálj meg egy másik tápot mert a haverod nem eteti jól a kutyáját mivel egy bizonyos mértékben diétáztatni kell a kutyákat főleg az öregebbeket.De ez csak az én véleményem.
2013. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van időd és energiád rá, akkor megpróbálkozhatsz a nyers etetéssel (BARF vagy PREY), ami nagyon jó kondit ad a kutyának.

Jó lenne, ha linkelnél egy felülnézeti képet a kutyádról. Vagy itt ez a link, így meg tudod állapítani, hogy sovány-e:

[link]


Két dologra felhívnám a figyelmet:

1. A lakók, a szomszédok, a nagymama, a sarki bolt eladója, de még a szembejövő xyz, aki azt mondja, hogy sovány a kutya / éhezteted, 99%, hogy nem ért hozzá, és számára a 4 lábon döcögő szafaládé az ideális súly. Ezért áldom az eget, hogy a kutyámnak nagy szőre van. xD

2. Ahogy már előttem írták: az a kutya, akihez a tiédet hasonlítod, 9 évvel idősebb.

2013. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor a kutyád eléri az öregkort, lehet, örülni fogsz neki, hogy "soványan" tartottad. A túlsúly nagyon nem tesz jót az izületeknek, gerincnek, csípőnek, számos betegség forrása lehet. A német juhászokra ez fokozottan igaz. Inkább legyen karcsú a kutya, mint túlsúlyos.
2013. dec. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig megjegyzik, hogy sovány a kutya, Amikor elmondom, hogy ennyit eszik, és kész, nem kér többet, illetve ha 10-15 kg-al több lenne, akkor nem nagyon tudna menni sem a diszpláziától, akkor meg hümmögnek, hogy hát ja, igen, van benne logika, stb...
2013. dec. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!