Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatás a kertben. Hogy tanítsa...

Ugatás a kertben. Hogy tanítsam meg, hogy ne vegyen tudomást a szomszédról?

Figyelt kérdés

Amikor a szomszéd kijön a kertbe kapirgálni, a kutyám (fél éves) rögtön jelzi - nem hisztérikusan vagy ilyesmi, de áll a kerítés mellett és folyamatosan ugatja. Ha mindkét kutyám kint van, még rosszabb, mert egymást hergelik.


Le vannak fárasztva, és ha én is kint vagyok, le tudom őket tiltani az ugatásról (hacsak nem jön a szomszéd nagyon közel a kerítéshez... hát igen, ezt még csiszolgatni kell).

De nem akarom, hogy ez megrontsa a "jószomszédi viszonyt". Akkor se ugassa őket, ha én nem vagyok ott.


A "csend legyen" vezényszót sajnos még nem értette meg. Ha ugat, vagy rászólok, hogy "nem", vagy kihívom a szituból. De szeretném, ha egyértelműen csendet tudnék neki parancsolni. Hogy fogjak hozzá?


2013. dec. 3. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Tanísd meg veszényszóra ugatni!Majd tanítsd meg a csönd szóra!Nálunk ez bevált mert elég ugatós kutyám van(tacskó).Vehetsz elektromos nyakörvet is, gyengére állítod, mondjuk vibráljon csak és amikor ugat akkor távirányítóval pici kellemetlen élmény éri, de nem köti össze veled mert nem lát(elbújsz).Így tudni fogja, hogyha a szomszédot ugatja kellemetlen élmény fogja érni.Vagy még egy ötlet.Kilesed amikor ugatni kezd és hátulról szó nélkül odadobsz mellé egy zörgős, kavicsos kannát.Így nem veled köti össze, de megtanulja, rossz élmény ha ugatja.
2013. dec. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért baj ez!? Hiszen -őrzi a területét, és jelezz! Az a dolga, vedd tudomásul! Egyébként még fiatal, majd +szokja!
2014. jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!