Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak most a tolatást...

A kutyámnak most a tolatást tanítom. De ahhoz kell az hogy állva maradjon. Ezt hogy tanítsam meg neki?

Figyelt kérdés
előtte muszáj hogy ismerje az állj fel parancsot. mert ha elkezdeném neki tanítani mindig leül és így nem fogunk haladni. köszönöm a segítségeteket!
2013. nov. 19. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem az állj kéne szerintem megtanítani, hanem követőpálcával próbálkozni.
2013. nov. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy ismerje az állj parancsot. Egyszerűen csak állj szembe vele és kezdj el felé menni. Hátrálni fog. Kapcsold hozzá a parancsot, gyakorold vele sokat és kész.
2013. nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ülve hátrál, az a baj ha fel kell akkor meg elmegy jobba/balra mintsem hogy hátra lépjen, ha állva maradna akkor könnyebb lenne véleményem szerint.
2013. nov. 19. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Tolj a fal mellé egy pár széket, akkor nem tud kifordulni.


Vagy fogj a tenyeredbe egy falatot és tolt hátra vele. Ha csak egyet is lép hátra, mehet a falat. Aztán persze egyre többet lépjen.

2013. nov. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget. mindenkinek ment a zöld kéz! még egy kérdés ti milyen vezényszót kapcsoltatok hozzá vagy mit kapcsolnátok? köszi!
2013. nov. 19. 19:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a "tolat"-ot kapcsoltam hozzá, de igazából ez tök mindegy...
2013. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam mondani, hogy tolass :)
2013. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ne magad előtt tartsd a kezed, hanem kétoldalt. itt egy video ezen pont van egy ilyen feladat.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Jmr..

2013. nov. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem így csináltam ahogy a többiek leírták, hanem tényleg az állásból indult. Az állást is meg tudod neki tanítani elég egyszerűen, úgy hogy hívd magad mellé ("lábhoz" vagy "mellém" ha jobb oldalra, de ez biztos megy) aztán ülés közben nyúlj a hasa alá és finoman húzd föl, és közben mondd, hogy "áll". Más hangsúllyal próbáld mondani, mint az "ül"-t, mert könnyen összekeverik a hasonlóság miatt. Nálunk az vált be, hogy az á betűt kissé elhúzom kicsit dallamosabban, szóval úgy mondom, hogy "áááll". :)

Ha ez megy (gyorsan menni fog) akkor kezdhettek tolatni. Nálam erre a parancsszó a "hátra", mert nekem a tolat valahogy nehezebben jön a nyelvemre. :D

Igazság szerint legegyszerűbben és leggyorsabban klikkerrel haladnál, én azzal tanítottam. Ha kell és ha tudok abban is szívesen segítek, már ha nem baj, hogy ilyen kisregényt írok. :D :D

2013. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!