Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet testi, lelki baja a...

Marci alasztics kérdése:

Lehet testi, lelki baja a kiskutyámnak ha 8 hetes kora előtt elozom a szüleitől?

Figyelt kérdés
a kutyának lehet bármi testi lelki problémája ha 8 hetes kora előtt elhozom?
2013. dec. 3. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
mentális mindenképpen. szocializációs hiányok.
2013. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Igen, általában a korán elválasztott kutyák igen rosszul szociaizáltak.
2013. dec. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem "lelki bajnak" hívjuk,hanem szociális problémának.Nehezebben illeszkedik be,vagy épp soha nem illeszkedik be megfelelően.Nem fog kellőképp szocializálódni.Persze,ez sokban függ a gazdától is,de 8 hetes kor előtt elhozott kutya,nem lesz valami "tökéletes" szociális állapotban.

Akkor van esélye,ha lennél a következő Cesar Millan,és meg tudod adni neki azt,amit az anyja is 8 hetes koráig.De pont ugyanúgy egy ember sem tud kutyát nevelni,mint ahogy az anyakutya.

Úgyhogy maradjon az alomban 8 hetes koráig.Nem véletlenül van ez kitalálva.

2013. dec. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legfogékonyabb korszaka, amikor megtanul kommunikálni, kialakulnak a gátlások, mint a gátolt harapás, stb. NA most az elválasztás után egy olyan korszak következik, amikor az oltások hiánya miatt kb. a család az egyetlen, akivel szocializálódhat. AMi nem gond amúgy, ha a család profi kiképzőkből áll, akik ráérnek egész álló nap a kutyával játszani és játékosan tanítgatni, sőt akkor akár még előnye is lehet.

De ha ez nem így van, akkor bizony komoly szociális hiányosságok alakulhatnak, és elsősorban a gátolhatóság, illetve egyáltalán a finom kommunikáció területén gondok lehetnek vele.

Én az előző kutyám borzasztó alulszocializáltságából tanulva a mostanit direkt 10 hetes koráig bent hagytam az alomban, és amint hozzám került elkezdtem kutyatársaságba hordani.

Borzasztó hiányosságai lehetnek, ha a legfogékonyabb életszakaszában kiesik 3-4 hét szocializáció.

2013. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
# 4/4: az hogy 10 hetes koráig az alommal volt mennyit változtatott szted a kutyádon? kifejtenéd?
2013. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vajon tavalyelőtti időig a kutyák mind kezelhetetlen , szocializáció nélküliek voltak? Mert addig még 6 hét volt az elválasztás szokása. Ezek szerint a ma 3 évesnél idősebb kutyák zöme harap, nem képes játszani a más kutyával és nevelési gondok vannak vele?
2013. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Időpont ma 18:00

El vagy tévedve kicsit. Szocializáció alatt a kölyök hozzászoktatását tartjuk az élet minden részéhez. Ebbe bele tartozik a fajtársakkal való találkozástól a gazda által elvárt viselkedésen keresztül a napi élet minden mozzanata, amivel találkozik egy kutya.

2013. dec. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen,pár évvel ezelőtt még 6 hét volt a korhatás,törvényileg,de nézzük meg az akkori tenyésztőket,akik a törvény nélkül is 8 hetes kor után adták a kölyköket,ugyanúgy,mint most.


Attól függetlenül,hogy sok a hülye,a törvényhozás meg le van maradva,még nem kell mindenkinek beállnia a hülyék sorába.

4 éves tk-es kutyámat 9 hetesen vettem magamhoz,akkor még bőven 6 hét volt a törvény.


És vajon,miért lett törvénymódosítás is a dologból???


Nyilván mert OKA van.Csak a magyar átlagnép még most sem fogja fel ésszel.

2013. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ma 21:22

Milyen OKA van? Vajon hány országban határozzák meg , milyen korban választható el egy kölyök? Normális helyeken a tenyésztőre van bízva, mikor adja oda a kölyköket.

2013. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
van olyan is amikor a kölyök érdeke azt szolgálja, hogy 8 hétnél előbb kikerüljön az alomból. Pl. bántják a többiek, és ezáltal iszonyat hátránnyal indulna, mert sűrűn belőlük kerülnek ki azok a kutyák, akik félelemből azonnal támadnak. Én 6 hetesen hoztam el 4 éve a kutyámat, semmilyen hátránya nem származott, mondjuk ő munkakutya, nekem fontos volt, hogy minél erősebb legyen a kötelék közöttünk. De végeredményben a 8 hét ideális, de nem szentirás. Nem mondanám, hogy nehezebben illeszkedik be, vagy szocializálatlan lesz. Ráadásul akik 8 hetesen elhozzák, és utána burokban tartják 13-14 hetes koráig, azzal nagyobb károkat okoznak, az egy sokkal fontosabb időszak a kiskutya életében, mint a 6-8 ig tartó szakasz.
2013. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!