Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen legális lehetőség van...

Milyen legális lehetőség van egy folyton ugató kutya elhallgattatására?

Figyelt kérdés

Állatbarát vagyok, nekem is volt kutyám. De ami a szomszédunkban van, az elviselhetetlen. Pici idős néni, nagy ordító kutyával. A kutya az úr, a néni nem tudja, és nem is akarja elhallgattatni.

A kutya folyton ugat, éjjel, hajnalban, nappal, nagyon hangosan, és nagyon közel, mi meg kezdünk megőrülni. Ráadásul üdülőövezetben vagyunk, ahová azért költöztünk mert csendre vágytunk... mit tehetnék?


2013. dec. 4. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, csak panelban, és a néninek yorkija van. A válasz a kérdésedre: semmilyen.

Beszélhetsz a nénivel, aki nem fogja megnevelni a kutyáját mert nem tudja, és ahogy írtad nem is akarja. Innentől meg nincs mit tenni, a kutya valószínűleg feszült, unatkozik, ezért ugat. Nálunk mint kiderült a yorki nincs sétáltatva, a néni wc-je mellett van a pelus és oda kell csinálnia, aztán a kutya mikor felugrik az asztalra akkor együtt esznek úgy, hogy a kutya bármit ellophat szabadon a néni tányérjáról. Ott tartanak, hogy az alig egy kilós természetesen "extra mini yorki baba" terrorban tartja a nénit. Nekünk meg ugat. A kutyámat meg megharapta mikor felajánlottam, hogy majd sétáltatom őket együtt, de már az összeszoktatásnál kiderült, hogy a kiskutya minden fajta társasági életre alkalmatlan, egy egyeduralkodó, diktátor. Nem akarlak elkeseríteni de nálunk aláírás-gyűjtés is volt a kis görcs ellen, de még mindig itt van. És még mindig ugat. :(

2013. dec. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Kültéri ultrahangos ugatásgátló,közjegyzőnél bejelentés.Beszélgetni teljesen felesleges,mert a koránál fogva nem tud vele mit kezdeni.Nem tudja lemozgatni,nem tudja megnevelni.Normális,mobilis gazdikkal sem lehet mit kezdeni,nekem ez a tapasztalatom.Egy kutya sokáig él,nektek meg rámegy végül az egészségetek is.Vagy adjatok neki időnként egy adag nyugtatót.Legálisan lehet venni állat patikában.
2013. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Jókat mondtál előző, kivéve a nyugtatós részt. SOHA nem adunk ismeretlen állatnak, de még a sajátunknak sem az orvos utasítása és a megfelelő adagolás nélkül SEMMILYEN gyógyszert!
2013. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is írtam ki hasonló kérdést 1 éve.

Nekünk a megoldás az volt, hogy elköltöztünk, mert idegileg kezdtem teljesen tönkremenni a dög miatt.

A dolog iróniája az, hogy költözés után fél évvel elvitték onnan a kutyát :)


Én is gondolkoztam ultrahangos ugatásgátlóval, de sajnáltam rá a sok pénz, mert lehet, nem is használt volna hiszen itt se alkalmi ugatásról volt szó, hanem frusztrált, monoton, egész napos csaholásról.

2013. dec. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Ne haragudj utolsó.Csak egy pillanatra képzeld magad a helyükbe.Én biztos megpróbálnám a nyugtatót.Apránként esetleg orvossal konzultálva.Szeretem a kutyákat,nekem is van 6,de ezt nem bírnám idegekkel.Akkor is csak egy kutya.Majdnem annyira veszélyes mintha megtámadná őket.Bedilizni már mégsem kéne miatta!
2013. dec. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
A nyugtató nem jó,de annyira nem együttműködőek az emberek.Nekem tíz évet ugatott a szomszéd kutya nappal,két évet pedig pluszba éjjel.Két éven keresztül minden éjjel három négy alkalommal felébredtem.A hajam egy része kihullott,akkor nem tudtam,hogy az alvás megvonás miatt,de teljes kivizsgáláson nem találtak semmit,ezért ma már erre gyanakszom.Szeretem és védem az állatokat,de ilyen árat soha nem fizettem volna érte.A normális kommunikáció sem segített,a közjegyzőt meg sem próbáltam.Egyszer adtam neki nyugtatót,négy napig csendben volt.Azóta szerencsére lecsendesedett,mivel nagyon idős,a hajam viszont csak részben épült vissza.Mindenki maga gondolja át,mennyit hajlandó beáldozni egy kutyáért,a gazda felelőtlensége,gondatlansága miatt.Mert nem a kutya a hibás,ez egyértelmű.
2013. dec. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen, hogy előbb nyugtatóztál be egy idegen kutyát, minthogy a jegyzőhöz elmenj. Erre inkább nem is mondanék semmit. Ha az öreg nénivel nem tudsz beszélni (gondolom nem) akkor pedig JEGYZŐHÖZ kell menni, és bejelentést tenni. Nem e-mailen (valaki egyszer itt bosszankodott, hogy hiába küldött mailt le sem szarják. Még szép, hiszen az nem hivatalos út), hanem hivatalosan bebattyogni. Ha elhajt, nyugodtan emlékeztesd rá, hogy ez a kötelessége.
2013. dec. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló szerint járj el!

Hivatkozhatsz az állatok tartásáról szóló kormányrendeletre is, hogy a kutya már a "szükségesnél nagyobb mértékben" zavarja a lakókat...kérjél aláírásokat más lakóktól is.

Birtokvédelmet kell kérni a jegyzőtől

2013. dec. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek a választ, nagyon jókat írtatok!
2013. dec. 5. 07:57
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudom régi kérdés,de hátha még olvassa valaki.Nekem német juhász kutyám van.Ö is sokat ugat.Szólt a szomszéd kezek vele valamit mert nem tud aludni.Megígértem ha kapok pár hónap türelmi időt leszoktatom róla.Az első húzásom az volt hogy védő sövényt ültetem a szomszéd ablaka közelébe hogy a kutya ne tudjon közzel menni.Na én bevetettem mindent hogy csönd legyen de a kis szaros csak ugatott éjjel mikor nincs miért. Hát a legjobb módszernek a vizes buli tűnt.meglestem mikor nagyon ugatott meglocsoltam slaggal.Így elértem hogy a kutya könnyen kontrollálhatóvá vált.Ma tényleg csak akkor ugat ha muszáj.Így szomszéddal is megmaradt a békesség.És nem lett fölöslegesen benyúgtattózva a kutya.
2017. máj. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!