Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A legjobb barátnőmnek a méhe...

A legjobb barátnőmnek a méhe beteg és nem lehet gyereke. Nekem már van 2. Én kihordhatom-e az ő babáját? Legális ez? Van erre lehetőség?

Figyelt kérdés
2008. aug. 13. 15:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Szeretnék neki segíteni, mert 25 éve barátnőm, és olyan mintha a testvérem lenne.a peteérése megvan de a méhe beteg és lehet, hogy ki is kell venni, neki.Ha lombikba megtermékenyítik az ő és a párja sejtjeiből, én kihordhatom?Lehetséges ez?Legális ez?Én csak neki szeretnék segíteni.
2008. aug. 13. 15:52
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

A béranyaság Magyarországon nem bűncselekmény, ennek megfelelően a Büntető törvénykönyvünk (Btk.) nem tartalmaz rá szankciót. A Btk. emberkereskedelemre vonatkozó része a megfelelő eljárási keretek betartása mellett a béranyaságra nem vonatkoztatható. Ebből az következik, hogy amennyiben külföldön elvégeztetik a beavatkozást, és utána hazajönnek, (sem Önök, sem a béranya) nem vonhatóak Magyarországon büntetőeljárás alá. Az más kérdés, hogy a beavatkozás az Egészségügyi törvényben az elvégezhető emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárások között nincsen nevesítve, így Magyarországon (magyar kórházakban, magyar orvosok által, stb) jogszerűen nem végezhető el.

Amennyiben elmennek külföldre, ahol végrehajtják a beavatkozást, és egy magyar

állampolgár béranyába ültetik be az embriókat, az örökbefogadás itthon a magyar jog alapján, magyar gyámhivatal közreműködésével (az örökbefogadást a gyámhatóság engedélyezi) mehet végbe (feltehetően a szülés is itt zajlana le). Az engedély megadásához a pár kérelmet tartalmazó nyilatkozata, továbbá szülő nőnek a hozzájárulása szükséges. Utóbbi személy a hozzájáruló nyilatkozatát nem vonhatja vissza (erre őt figyelmeztetni kell). Az érdekelt hozzájárulását követően a párnak a gyermeket legalább egy hónapig gondozniuk kell, az örökbefogadás ezt követően engedélyezhető (akkor viszont már engedélyezhető!).


Abban az esetben, ha az anyakönyvi kivonatba rögtön a férje nevét jegyzik be, az eljárást csupán a barátnővel

kapcsolatban kell lefolytatni.

2008. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szépen.Hát ahogy olvasom, hogy Magyarországon ez nem lehetséges, és csak külföldön, ahol gondolom nagyon drága ez az eljárás, és nem gazdagok a barátnőmék.Kissé elvagyunk keseredve, hogy nem tudok neki segíteni, mert nem működik itt és mert nincs arra pénz, hogy külföldön ezt végrehajtsák.Azért köszönöm, ill köszönjük a válaszokat.:(
2008. aug. 13. 16:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézzetek utána, mennyi külföldön, ha valaki ügyes, elszánt, talán még össze is tudja kaparni! Kisbabát nem akarnak örökbefogadni?
2008. aug. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok: azt el felejtettem írni, hogy véletlenül se fogadj el semmi honoráriumot, mert akkor már jogi akadályokba keveredtek -emberkereskedelem- ez alól kivétel ha azzal a támogatással a picit segítik.


amit a második válaszoló írt: nézzetek utánna, tényleg mi mennyibe kerül, hátha...


Szoritok neketek, hogy sikerüljön...

2008. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Tudom, hogy amit most fogok javasolni az mégsem olyan, de egy lehetőség. Próbáljanak meg örökbefogadni. Rengeteg pici gyerek van otthonokba, akik csak arra várnak, hogy remek szüleik legyenek. Ha ez a megoldás is érdekli őket, akkor keressék fel az aktuális gyámhivatalt, és kérjenek tőlük segítséget. Sajnos Magyarországon nem lehetséges az amit szeretnél, ezért gondoltam, hogy talán az örökbefogadással jobban járnának. Sok sikert.
2008. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!