Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A shar pei komoly harcikutyána...

A shar pei komoly harcikutyának számít? Vagy számított régen?

Figyelt kérdés
Shar peit szeretnék, de a szüleim nem engedik, mert "harci kutya", szerintük ugyanolyan mint a staff vagy a pitbull. Szerintem ez nem igaz, minden nevelés kérdése, ha 8 hétig az alomban marad és tenyésztőtől veszek jó idegrendszerű kutyát, akkor nem lehet gond. Tapasztalatokat tudnátok írni a fajtáról? Tényleg olyan konok? Egygazdás? Benne vannak a harci ösztönök?
2013. dec. 4. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
ha tenyésztőtől veszed akkor menjetek el a szüleiddel egy kiállításra és ott személyesen is megismerhetik a kutyák habitusát és tenyésztőt is találtok akitől vehettek kicsit, ő el fog neked mondani mindent erről a fajtáról, minden kérdésedre bőségesen fog tudni válaszolni, tartalmasabban mint ha mi most ide elkezdenénk irkálni
2013. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy a szüleim így teljesen elzárkóznak a dologtól, csak pár érvet szeretnék amivel nekiállhatok lerombolni bennük ezt a "fúhátagresszívharcikutya" dolgot. Még nem most lenne kutyusom csak jövőre vagy később, de így nem lehet velük normálisan megbeszélni.
2013. dec. 4. 12:29
 3/9 anonim ***** válasza:

hány éves vagy? van saját kereseted?

mert ha teljesen elzárkóznak a kutyától úgy nagyon nehéz lesz meggyőzni őket, hogy megengedjék a tartását


mi most ide hiába irkálnánk és te is hiába mondanál nekik bármit, mert az ilyen "előítéletes" emberek csak a saját szemüknek hisznek, ezért ajánlottam hogy menjetek el egy kiállításra és ismerkedjetek, legalább így te is jobban megismerhetnéd a fajtát


amit addig tehetsz, hogy esetleg videókat mutatsz nekik vagy képeket, hátha puhulnak és utána rábólintanának a kiállításra látogatásra is

2013. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szia!Nekünk van két shar pei szuka kutyánk.Egyáltalán nem olyan mint a pitbull meg társai...

Akaratos,önfejű,de viszont nagyon hűséges és nagyon jó házőrző.Ettől függetlenül mert makacs,attól tudom sétáltatni póráz nélkül ha nincs a közelbe kutya.A harci ösztönök persze hogy benne vannak,minden kutyába benne van.De családtagokkal nem heves vérmérsékletű.De jól gondold meg,mert irtó drága a fenntartása.

2013. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ha van kérdésed nyugodtan írhatsz nekem privát.
2013. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Imola Ágnes ***** válasza:
92%
Mi a baj a pitbullal??? És a staffal? Harci kutya azt jelenti, hogy kutyák elleni harcra használták, de egyébként kitétel volt náluk, hogy meberekkel nem lehet agresszív....
2013. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgysem aktuális a dolog még, akkor akár vehetnéd a fáradságot, és utána olvashatnál a fajtának, esetleg kiállításokra is elmehetsz. Ha erre nem vagy képes magadtól (igen, gyik nélkül) akkor nem való neked semmilyen kutya.

Ha olyan alapvető sajátosságokat nem tudsz a shar peiről, mint pl a habitus akkor mi alapján választottad pont ezt?

A szinte már szokásos "harci kutyás" részre inkább nem is mondok már semmit.

Üdv, egy vér-staffi gazdája

2013. dec. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Láttam a tévében hogy beteg gyerekekhez mennek shar-peivel ,egyszóval imádnivaló gyerekszerető kutya
2013. dec. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy elég régi kérdés... Nekem pár hete lett egy kölyök shar pei kutyám (kölyök 2 hónapos) és egy kölyök, de nála nagyobb, idősebb foxterrier kutya mellé került. Először kicsit furcsák voltak egymással, de most már egymáson alszanak :) Persze hogy van benne kis harci szellem, de megfelelő neveltetéssel bármit el lehet érni. Lehet ő is egy tökéletes okos kutya csak nagyon de nagyon sok türelem kell hozzá, nagyon makacs kutya ez már kicsi korban is észrevehető probléma. Egyébként nagyszerű kutya hűséges már ilyen kicsiként is. Ez észrevehető. Az én kutyám 2 nap alatt megtanulta az ül és pacsi parancsot úgyhogy értelmes, csak makacs. Remek társ bárki bármi mellé, én ajánlom. Remélem azt tudod, hogy azért van pár betegsége amit sok odafigyeléssel lehet csak megelőzni.
2014. szept. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!