Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meglehetne oldani valahogy?...

Meglehetne oldani valahogy? Tacskós kérdés.

Figyelt kérdés

van két tengerimalackám :) de szeretnék egy tacskót is. Jó szocializálás esetén megszoknák egymást? Vagy a tacskóból előtörne a vadászösztön? Ha igen, milyen kutya lenne jó tengerimalacok mellé?


(panelban lakom)



2013. dec. 5. 14:51
 1/9 Noriko. ***** válasza:
Az én tacskóm mindenre féltékeny volt, ami élt és mozgott. Szerintem azért, mert beteg volt és kiskorában nem érintkezhetett más állatokkal, még kutyákkal sem. Talán, ha a malacokkal nőne fel a tacsi, akkor elfogadná őket, de felnőttként nem hiszem. Más kutyára nem tudok ötletet adni, nekem a tacskó a kedvencem.
2013. dec. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Neveléssel sok mindent el lehet érni. De azért a tacskó meg a terrierek mégiscsak arra lettek kitalálva, hogy ilyeneket is öljenek. Ezért én a helyedben bichont tartanék - azért is, mert nekik nem hullik a szőrük, ami nagyon nagy előny lakásba (viszont nyírni kell őket).
2013. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én tacskóm kiscicákkal nőtt fel. Mikor "elég" nagy lett, mindet megölte :(
2013. dec. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom tacskókkal mi a helyzet, nekem bullmasztiffom van( 50 kg körül) és a hörcsögömmel játszik. Nevelés kérdése.
2013. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát, a bullmasztiffot nem is kártevőirtásra tenyésztették. :D

Ha egy bármilyen munkára kitalált kutyában kiéletlen ösztönök vannak, akkor azokat ki kell élnie valamin. Egy tacskó esetében jó eséllyel jöhetnek szóba a malacok.

Javíthat az esélyeken, ha eljársz vele ilyen foglalkozásra... van valami ilyen direkt kotorékebeknek, hogy csinálnak pályát a föld alá, ahol végig kell menni és meg kell találni a szagnyomokat (Mo-n nem tudom, van-e).

2013. dec. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Tacsi nem fog megférni tengerimalaccal. Az enyém fogott már a kertben patkányt, akart megölni számtalanszor kiscicát. Zsákmánynak fogja tekinteni a nála kisebb állatokat, és ezen a nevelés sajnos nem változtat.
2013. dec. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válasz! mentek a zöldek!!
2013. dec. 5. 15:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az, hogy el lehet ugyan érni, de egy tapasztalt, következetes gazdi nevelésében.

Kérdező, te nem ilyennek tűnsz - bocs, ha tévedek - így nem ajánlom a tacsit a malacok érdekében. Vagy az egyiket, vagy a másikat tartsd, vagy a kettőt együtt úgy, hogy a kutya soha ne férhessen hozzá a malacokhoz!

2013. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nekem törpehörim van, és a mi tacsink akárhányszor bemegy a szobámba (ott van a hörcsög) kb egyből oda megy.. és nem egyszer történt már, hogy a hörcsög a ketrecnél volt, a kutya meg ketrecen keresztül neki rontott..ezenkívül a miénk utálja a macskát, madarakat, és a békákat meg ki is nyírja a kertben.:/
2013. dec. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!