Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, akinek "kivarrt...

Van itt olyan, akinek "kivarrták" a kutyája gyomrát?

Figyelt kérdés

A gyomorcsavarodás-megelőző műtétre gondolok. Fiatal nagytestű kutyám van és folyton parázok a gyomorcsavarodástól, és hát van ez a műtét, mikor a gyomrot varratokkal rögzítik a hasfalhoz.

Csináltak már ilyet valaki kutyáján? Mik a tapasztalatok? Megéri bevállalni?


2013. dec. 9. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az enyémnek ki van varrva, de csak azért mert volt egy gyomorcsavarja. Én normális esetben, nem csináltatnám meg. Itt a megelőzésre nagyobb gondot kell forditani, sajnos anno én sem voltam elég figyelmes, ezért is következett be a baj. Amire inkább figyelj oda. inkább 2-szer egyen a kutya a napi adagját elosztva, evés után 2 óra pihenő, és ami már kiskorban lényeges, hogy sosem szabad teletömni a kölyköt, mert a neház gyomor miatt lazulnak meg a gyomortartó szalagok, és ez vezethet a későpbbi csavarhoz, még akár üres gyomornűál is.
2013. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igyekszem minden lehetséges óvintézkedést betartani, többszöri etetés, beáztatom a kajáját, hogy ne igyon rá hirtelen sok vizet, pihentetem, nem hagyom hemperegni kaja után... de még így sem vagyok nyugodt.

Az állatorvosunkat kérdeztem a műtétről, nem tűnt kirobbanóan lelkesnek, de azt mondta, ha én kérem, megcsinálja.

Persze nem szeretek egy tök egészséges kutyát belevinni egy műtétbe, ráadásul még az ivartalanítással se lehet összekötni...

Érdekelnének további vélemények is!

2013. dec. 9. 10:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire parázni mindenen, élvezd a kutyáddal való időt. Ha minden evés után hagyod 1-2 órát pihenni, semmi baja nem lesz.
2013. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát sajnos erre nem vennék mérget... túl sok ismerősöm kutyája pusztult el éjszaka, a vacsora után, pedig akkor nem volt ugribugri...
2013. dec. 9. 14:20
 5/8 anonim ***** válasza:
miután nem 100%, hogy a kutyádnak gyomorcsavarodása lesz emiatt egy ilyen nagy műtétet véghezvinni felesleges. Terheled a szervezetét az altatással, a belekerült idegen test elfogadásával, a vágás okozta sokkal, a búra okozta kellemetlenségekkel, kockáztatod, hogy a műtét során valami bacilus belekerüljön. Ezeknek az összeadott kockázata bőven több mint a sima gyomorcsavaré.
2013. dec. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk Laparoszkópos ivartalanítás csinál a doki,és ezzel együtt lehet kérni a gyomor kivarrást. 2 kicsi seb marad a műtét után. sokkal rövidebb gyógyulási idővel.
2013. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igen, csak épp a kivarrt gyomor is kiszakadhat. ugyhogy én még mindig azt mondom, inkább a megelőzésre nagyobb figyelem, és nem kell ráparázni.
2013. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem kell ahhoz futtatni meg ugráltatni, hogy gyomorcsavart kapjon elég egy jó adag hengergözés a földön, és attól is megcsavarodhat a gyomor.
2013. dec. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!