Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik követ a kutyám?

Miért eszik követ a kutyám?

Figyelt kérdés
Annyira kell rá figyelni, nem lehet felügyelet nélkül, mert rögtön követ vesz a szájába és ott forgatja, van amikor le is nyeli. Miért csinálhatja ezt?
2009. nov. 23. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én sajnos nem tudom, hogy ez miért van, de azt tudom, hogy egy ismerősöm rottija annyi követ megevett (és csak későn vették észre) hogy emiatt el kellett altatni... Igaz, már 9 éves volt, de szerintem az annyira még nem sok. Mi akkor gondolkodtunk, hogy hogyan lehetne leszoktatni róla (persze a kora miatt sem lehetett volna könnyen nevelni) de arra gondoltunk, hogy valahol jól megmelegítünk követ és azt letesszük az udvarra. Talán ha egyszer kétszer megégeti a száját azt túléli, de a kőevést nem biztos...

Nem akartalak elkeseríteni!

2009. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
:D nem tudom de szerintem ez normális mert egyik haveromnál voltam még régebben aztán akkor is ott ette a követ a kutya :D hát mondom megörült a kutyád mert eszi a kavicsot :D, de azt mdta hogy szokott olyat csinálni szval :D nem egyszeri dolog .
2009. nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nem? Azt hittem már az én kutyám bolondult meg.

Csak én is attól félek, hogy valami szervi baja lesz tőle. Még kicsi csak 3 hónapos.

2009. nov. 23. 15:32
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első vagyok...

Ha 3 hónapos gondolom hordod dokihoz szurikra. Ő mit mond???

2009. nov. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jah és azok a kutyák mert ketten vannak már vagy 5-6évesek ,és nincs semmi bajuk se, gondolom nem esznek meg naponta 1 kilo követ ,de ha már régebben is ettek akkor gondolom lenne mostanra valami bajuk
2009. nov. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már túl vagyunk a kötelező oltásokon és őt még nem kérdezetem, de ha megyünk jövő hónapban akkor rákérdezek. Köszi.
2009. nov. 23. 15:41
 7/12 anonim ***** válasza:
A szüleim vizslája is ezt csinálta. Egyszer el is záródott a bele. Fel kellett vágni neki. Vigyázz nagyon, próbáld olyan helyen tartani (ha van rá lehetőség), ahol nem tudja ezt csinálni.
2009. nov. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hát egys kiskutyát még le lehet erröl szoktatni, vigyél le vele játékot, labdát és tereld el a figyelmét, még mielött valami komolyabb baj lesz.
2009. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát egy 3 hónapos kiskutyánál ez egyáltalán nem abnormális dolog! A kiskutyák mindent a szájukba vesznek, megrágnak, megráncigálnak (embereknél is a kisbaba a szájával "érzékel").

Minden egyes alkalommal szólj rá erőteljesen, hangosan, hogy nem szabad! Ne vedd ki a szájából, hanem ajánlj fel helyette egy jutalomfalatot, és közben tanítsd neki a "kérem szépen", "add oda" vezényszavakat.

1-2 hét alatt le tudod róla szoktatni. Légy következetes, soha ne hagyd neki, így nem alakul ki felnőtt korára ez a rossz szokása.

2009. nov. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha beveszi a szájába, oda kell neki pöckölni egyet, meg jól leszidni, nálunk erre egyszer volt csak szükség, azóta ha úgy csinálok a kezemmel, mintha pöckölnék, már rögtön tudja, h nem szabad. fontos, h vhogy úgy old meg, h higgye azt, h nem látod, pl rakd ki a kertbe, és figyeld bentről, vagy vmi, ezzel azt tudod elérni, h ha nem figyelsz épp oda, akkor is tudja, h nem szabad neki. én pl az ágyra való felmenésről szoktattam le így. otthagytam a szobámban, becsuktam az ajtót, és úgy csináltam mintha elmennék, de közben a kulcslyukon figyeltem, és amint próbált felmenni az ágyra, berontottam, csúnyarosszkutyáztam és kb másodikra már nem próbálta meg, és azóta sem akar felmenni.
2009. nov. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!