Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Képesek megölni egy vagy több...

Képesek megölni egy vagy több kutyát csak azért, hogy betörhessenek egy házba? Hallottál/tapasztaltál már ilyet?

Figyelt kérdés

Én még nem! De most hallottam, hogy pedig ez "sima ügy" sokaknak!

Sok ismerősöm tart kutyát, mert az ugat, nem engedi a házba/udvarra a betörőt.

Mondtam, hogy csak észreveszi az ember, ha csaholnak a kutyák. Ha van kutya feltűnés nélkül nem tudnak betörni!

Főleg ha nem 1 van! Főleg, ha csahol a sok kutya, az feltünik valakinek, és lebuknak a betörők, menniük kell a kisebb lebukás miatt egy csöndesebb környékre!


De mondta, hogy az sem számít ha 5 kutyát tartasz!


Ismerősöm saját tapasztalatát mesélte el, hogy az Ő kutyáját előző nap megmérgezték, másnap éjjel betörtek. Mire mondtam, hogy "Képesek azért megölni egy kutyát, hogy betörjenek?"

És mondta, hogy persze! Aki betörni akar, az nem fog megkönyörülni egy kutyán! És azt mondta hozzá törtek be, mikor a többi szomszédnak nem volt kutyája!


Ez létező jelenség? Képesek azért megölni egy kutyát hogy betörjenek? Én ilyet még nem hallottam! Tényleg az ismerőseim 90% úgy tart kutyát, hogy az védi a házat/kertet! És azt hittem ez be is válik! De hogy simán megölik a kutyát...

Te hallottál ilyenről? Van tapasztalatod ilyen kutya ölés-betörés ügyben?



2013. dec. 9. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Igen, sokan képesek rá. Lelkiismeretesebb betörők el szokták altatni az ebeket, hogy ne legyen semmi bajuk (ez nem vicc, több ilyen esetről hallottam), mások meg olyan hülyék, hogy tudomást sem vesznek az ebekről, aztán a kertben lepődnek meg...Jól képzett kutyát egyébként egy ismeretlen nem tud kajával megmérgezni...
2013. dec. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Hozzátenném, hogy ez még hagyján, de vannak betörők, akik akár embert is ölnek, ha az menti meg őket a lebukástól...az még durvább, nem?
2013. dec. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%
Ma már egyik kutyafajta sem akadály...seperc alatt hatástalanítják...olyat is hallottam, hogy egy-egy település adott részeiről ellopkodtak a kutyákat...aztán be is törtek
2013. dec. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Üdv a való világban!

Igen, aki be akar törni, annak nem akadály a kutya. Főleg ha az illető kisebbségi, akkor aztán végképp nincs kegyelem, amikor az 5-6 éves puja is már a kanálisba fojtja a kiskutyákat, kiscicákat.


Amúgy a kutya nem csak az embert ugatja, ismerősömék is ugyan így élnek, aztán az utcán minden kutya rákezd, akkor is csak legyintenek, hogy "biztos egy macska vagy egy kóbor kutya", még az éjszaka közepén sem foglalkozik vele senki, ha éjféltől reggelig is ugatnak a kutyák. Alszanak tovább.


Ezért tépjük a szánkat már évek óta, hogy a kutya nem bio-riasztó, hanem egy élőlény, egy állat. Aki a birtokát akarja védeni, az szereljen be riasztót vagy kamerát, azt nem kell etetni, sétáltatni, törődni vele.

2013. dec. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
na én ezért tartom a házban a kutyákat. A kertben amugy sincs semmi érték. De, hogy a kérdésedre válaszolja, igen képesek megölni. Ha belegondolsz sima mezei szomszédok is raknak ki mérgezett kaját, akik csak spontán nem szeretik a kutyákat.
2013. dec. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Amennyiben az udvaron van a kutya,akkor az nem tudja védeni a házat,mert egyszerűen megmérgezik és kész.

Ha a házban van a kutya,akkor egyrészt nem tudják megmérgezni éjszaka(meg nagyon máskor se)másrészt valóban tudja őrizni a házat,ha valaki be akar törni egy házőrző,területvédő kutya,már akkor meghallja,ha csak a kerítésen átjött valaki és szöszmötöl.


Egyébként manapság potom pénzért van riasztó,házőrzésre azt kell használni nem kutyát,mert a kutyát könnyű kiiktatni és aki nagyon be akar törni,az be is fog.

Embert is ölnek sokan,ha rajta kapják őket,akkor szerinted egy kutyát...?

2013. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Egy átlagos pitiáner betörő inkább nem megy be olyan helyre, ahol kutya van. Ha nálad van, kettővel odébb meg nincs, akkor inkább bemegy oda, ahol kisebb ellenállásba ütközik. Aki viszont nem alkalmi betörő és célirányosan megy be, annak nem akadály a kutya mert felkészül arra is. Hozzánk a garázsba törtek be nyáron amikor nyaralni voltunk. Csak két napja nem voltak itthon kutyák, máris betörtek. Ha itthon lettünk volna, akkor nem mertek volna betörni vagy ha mégis, akkor felébredek az ugatásra és fülön csípem őket.
2013. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én egyszer olyan láttam, hogy hobbi kertben tartott kutyánának felvágták a hasát és kifeszítették a kert kapura...
2013. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
81%
Ahol öt-hat kutya van, oda azért nem jellemző hogy betörnek. Inkább választ a betörő egy kevésbé macerás helyet ahová betörhet.
2013. dec. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hozzánk már háromszor törtek be. Pedig 3 kutyám van. Nem azért tartom őket, hogy őrizzék a házat, szóval el vannak zárva, de ugattak. Senkit sem érdekelt.
2013. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!