Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell szobatisztaságra...

Hogyan kell szobatisztaságra nevelni egy Yorkit?

Figyelt kérdés

Hány hetes korban lehet elkezdeni a kutyát szobatisztaságra nevelni ?


Igaz , hogy az elején nagyon kell vigyázni hogy semmit ne kapjon el , ilyenre gondolok, hogy: kézmosás mielőtt felvesszük, csak akkor lehet kivinni az udvarra, hogyha már megkapta az összes oltást meg ilyenek...


2013. dec. 9. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mint minden más kutyát.
2013. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2013. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a vélemények arról, hogy mikor lehet elkezdeni kivinni a kutyát. Én kivártam, amit az állatorvos mondott, a 3. oltás után még 10 napot. Addig volt a lakásban 1 kutyapelenka letéve, és mindig arra pisilt. Onnantól, hogy már kimehettem vele, napi 4-5 alkalommal vittem le, és pikk-pakk megtanulta. Sokat jártam vele kutyák közé, akiktől eltanulta a pisilést, kakilást :)

A kutyapelenka még ott volt egy ideig, de 8-10 hónapos kora körül teljesen leszokott róla, és soha többé nem ment rá.

A lényeg, hogy reggel első dolgod legyen, hogy leviszed (evés előtt! mindig evés előtt kell sétálni a kutyával, soha nem teli hassal) és este is minél később.

Én 10 körül megyek le vele utoljára, de az már tényleg csak annyi idő, hogy leteszem, pisil, és már jövünk is föl. Reggel pedig fél 6-6 között megyünk le.

Napi 4 séta van fixen, ebből 2 séta olyan 15-20 perc, a délutáni meg általában egy óra.

De vannak kivételek. Pl. ma, amikor majdnem elfújta őt a szél :D

2013. dec. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
most mennyi idős?
2013. dec. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Komolyan KÉZMOSÁS, mielőtt felveszed a kutyát? Minek? A szobatisztaságot pedig akkortól kezdheted, hogy hozzád kerül.Ha saját udvarotok van, lehet kivinni pórázon egy bizonyos helyre. És ott dekkolni vele, míg nem piszkol.
2013. dec. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy yorkit ugyan úgy kell mint bármilyen másik kutyát.Minél előbb, 2 óránként levinni, ha lenn végzi a dolgát megdicsérni, ha fenn akkor szó nélkül feltakarítani.Ha épp rajtakapod picit lelehet szidni és gyorsan levinni, ha folytatja lenna kkor megdicsérni ilyen egyszerű.Rendszeresség!Ez a dolog kulcsa.
2013. dec. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én minden kutyámat azonnal sétáltattam amint hozzászoktak a nyakörvhöz-pórázhoz. Nem engedtem el őket és figyeltem hogy mit szaglásznak, kutyákkal nem találkozhattak.


Kb mindegyik akivel én foglalkoztam 10hetes korára már szobatiszta lett, persze Yorkiknál nehezebb mivel kevesebb ideig tudják visszatartani, de ha odafigyelsz hogy minnél gyakrabban kividd akkor simán meg lehet oldani 3-4hónapos korára.

2013. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!