Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalhat? Kutyámmal csokit...

Meghalhat? Kutyámmal csokit etettem (egy mikulásról) van szó azt olvastam hogy mérgezést okozhat nagyobb mennyiségben.

Figyelt kérdés
2013. dec. 13. 13:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
sippara, mostmár kb eltelt egy óra és jokedvü meg azt csinálja amit szokott, lehetséges hogy nem lessz baja ? tudom hogy idegesítő kérdéseket teszek fel de érdeklödöm mert nagyon szeretem
2013. dec. 13. 14:25
 12/16 sippara ***** válasza:
A mérgezéshez elegendő adag 80-100 mg teobromin/ttkg, ez az esetetekben ugye kb. 5-600 milligram. Ha rendes tejcsokiról van szó, abból 200-220 grammot kéne ennie a kutyádnak, hogy teobromin mérgezése legyen, olcsó tortabevonó masszában (amiből az olcsóbb mikulások nagy része készül) viszont (ezt én is most tudtam meg) nevetségesen sok a teobromin, 100 grammonként 1700 mg, ilyenből tehát akár 20-30 gramm is sok lehet egy hat kilós ebnek. Ha feltűnően (és ok nélkül) izgatott, hány, étvágytalan, vagy görcsöl, azonnal doki, addig figyelgesd.
2013. dec. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
köszi, hát ugrál csoválja a farkát amit szokott de minden fél órában ránézek
2013. dec. 13. 14:55
 14/16 anonim ***** válasza:

Fosni fog, de el nem pusztul. A csokimikulás általában nem nagyon tömény kakaótartalmú csokiból készül.

Csak, hogy az arányokat lásd - 4 hónapos foxi kölyök megevett egy tábla csokit. Iszonyúan beteg volt, remegett, majdnem fehér hasmenése volt, de túlélte.

2013. dec. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Kb másfél órája történhetett már de nem márkás csokirol beszélek hanem, amiet beleraknak egy mikulás csomagba, olyanbol vettem ki..öszintén nem tudom hogy milyen bevonos vagy normál nem kostoltam csak odaadtam neki a hülye fejemmel
2013. dec. 13. 15:04
 16/16 A kérdező kommentje:
sippara ilyesmi lehetett a csoki mármint méretre de kinézetre nem pont ugyanolyan [link]
2013. dec. 13. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!