Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Shih tzu keverék kis kutyám...

A Shih tzu keverék kis kutyám már 4 hónapos és még mindig bepiszkol a lakásban, már bele nyomtam az arcát a kakijába és a fenekére ütöttem, szerintetek tul szigoru voltam?

Figyelt kérdés
Akkor mit tegyek? hogy szoba tiszta legyen?!
2013. dec. 13. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Egészen pontosan hány órát kell kibírnia?

Azt tudnod kell, hogy a kutyáknál nem úgy megy, hogy megtanítod neki, hogy nem szabad bepiszkítani, és onnantól elég csak 8 óránként levinni - egy kölyök ugyanis nem bírja ennyi ideig tartani. Asszem az én kutyáim 7 hónaposak elmúltak, amikor először bírták 8 óráig pisivel is.


Szóval a kérdés:

1. Érti-e, hogy kintre kéne pisilni?

2. Korának megfelelő gyakorisággal viszed le (nem vársz tőle túl sokat)?


És igen, szigorú voltál. Sőt, butaságot csináltál - legközelebb majd lehet megpróbálja megenni a végterméket, vagy olyan helyre piszkít, ami nehezen észrevehető, azt keresheted a szag forrását.

2013. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek az előttem szólóval. Anyád is beletörölte az arcodba a kakis pelenkádat???? Ez egy nagyon téves hiedelem, hogy ezt kell csinálni. Soha nem büntettem ezért egyik kutyámat sem. Ennyi idős kutyát kb 5x le kell vinni és ha lent pisil, kakil meg kell dícsérni. Az is segít, ha mindig ugyanoda viszed, ahová vizelt, mert érezni fogja a szagát. Ha ivarérett korában (kb 1 évesen) is bvizel, akkor az már probléma. A legtöbb kutya magától lesz szobatiszta. Ő még olyan, mint egy csecsemő. Ugyanúgy bepisil bekakil.
2013. dec. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A bele nyomás,ütés,teljesen felesleges.Enny idős korára még nem is lesz teljesen szobatiszta.Legyen egy stabil napirendje,az etetések és a séta mindig u.akkor.evés után és ébredés után általában kell a kutyának.Ha kint sikerül,nagy dícséret.
2013. dec. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáknak a kaki nem undorító. Ha belenyomod a fejét, nem fogja azt gondolni magában, hogy "fúúúj, tiszta kaka lett az arcom, máskor nem csinálok be". Ellenben a dühös hangodtól megijed, és érti, hogy valami a kakival kapcsolatban dühít fel. Ezért aztán meg fogja enni a kakit, mert tudja hogy a kakitól kiakadsz. Nem attól, hogy a lakásba kakilt, hanem magával a kakival fogja összekötni a dühödet.

Szóval többet ne kiabálj vele, ne üss a fenekére, hanem amilyen gyorsan csak tudod, tüntesd el a kakit, hogy ne maradjon szaga (jó erős szagú fertőtlenítővel, pl domestossal mosd fel a helyét), mert hajlamos az előző kaki szagának a helyére piszkolni. Szóval a lakásban semmit ne érezzen olyan szagúnak.

Amikor otthon vagy, vidd le 4-6 óránként, evés után, játék után, alvás után. Ha kint elvégzi a dolgát, akkor óriási dicséret, jutalomfalat, játék, mindenféle mehet, hogy érezze, azzal tesz jót ha kint csinálja.


A shih-tzu amúgyis nehezen tűri a szidást, neki nem kell se az orrára koppintani, se "haragban lenni" (ha megszidod, utána oldd is fel a hangulatot) vele. Pozitívan próbáld megerősíteni, egyszerűen fogalmazva ha jó kutya akkor dicsérd meg, ha rossz kutya akkor legyél közömbös.

2013. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
olvass utána, Barbi, hogy hogyan is működik ez jó? kb 4-6 !!!!! hónapos koráig nem elég fejlettek a záróizmai sem ahhoz, hogy tudja szabályozni ill. tartani a székletet...úgyhogy nincs mese le kell vinned...arra rt udod szoktatni, hogy csak akkor végezze a dolgát ha leviszed, ha leviszed napi 5-6x. Aztán fokozatosan csökkentheted a mennyiséget, figyeld a reakcióit, de nem véletlen, hogy kb 7-8 hónapos korukra szoktak a kutyusok szobatiszták lenni.
2013. dec. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és figyeld nagyon, ha elkezd "helyezkedni", ide-oda járni, gyorsan kapd fel és vidd ki. Az enyém például már szól nekem, leül elém és néz az ajtó felé, vagy kaparja a lábam, ha ki akar menni. Ha a te kutyád is megszokja, hogy a jelzéseire figyelsz, és mindig kimentek amikor kell neki, akkor neked is szólni fog valahogy. Minden kutya másképp hívja fel a gazdi figyelmét, de ha igazán figyeled, mikor hogy viselkedik, akkor könnyen rájössz, mivel mit akar mondani.
2013. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hiába tettem domestos fertötlenitöt, akkor is ugyanarra a helyre piszkol.. :SS

2013. dec. 13. 17:34
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Ajánlom az ecetet.


Megszokta enni a kakiját?

2013. dec. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem, csak egyszer 2 hónapos korában itta meg pisijét.. :S
2013. dec. 13. 18:42
 10/12 Akiteki ***** válasza:
89%

Gondold végig, mit teszel, mikor felébredsz? Első dolgod wc-re menni. Ez így működik a kutyáknál is.Amint felébred, le kell vinni. Természetesen, amint elvégezte a dolgát, hatalmas ováció, fanfárok, simihegyek, jutalomfalat.

Amelyik kutyának 7 hónapos korára fog működni a záróizma, ott komoly egészségügyi gondok vannak. Első kutyám 12 hetesen került hozzánk, soha nem pisilt be, este 8-tól reggel 8-ig végigaludta az éjszakát is. Nyári kiskutyáinkat 3 hetesen már teszem ki az udvarra felébredés után . Volt olyan alom, akik 4 hetesen már testületileg vonultak ki maguktól és mire 10 hetesen a gazdik elvitték, mindegyik masszívan szobatiszta volt.

A legrosszabb, amit tehetsz, hogy ezrért bünteted.

2013. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!