Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyabiztos kerítés?

Kutyabiztos kerítés?

Figyelt kérdés
Van 2 kistestű kutyám de szöknek. Nem tudtok olyan kerítést amit egy meglévőre rá lehet rakni és lehetőleg szép?
2013. dec. 13. 23:16
 1/5 sippara ***** válasza:
18%
A legjobb kutyabiztos kerítést úgy hívják, hogy rendszeres (legalább napi 1-2) séta, esetleg ivartalanítás.
2013. dec. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen a legjobb módszer a naponkénti kiadós mozgás, legyen az kerózás, futás, vagy simán a kutyákkal való játék. Amúgy olyat szoktak hogy hegesztenek e kerítésre egy befelé hajló vasrács szerűt, és akkor nem tud úgy kimászni. Egy kicsit gagyi ahogy kinéz de fő a biztonság. Remélem ma szombat van és elmész velük legalább napi egy sétára főleg hétvégén
2013. dec. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Napi 2x sétálunk, este bent vannak . Napközben is bent lennének de nem szeretik a benti tartást, szeretnel a természetben lenni.
2013. dec. 14. 10:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az embernek dolgoznia kell és a kutyák napi 8-10 órán át unatkoznak, úgyis szöknek, ha arra van kedvük. Akármilyen nagy a kert, szökni fognak. Nálam az acélháló megoldotta a dolgot. 2-szer 50 m hosszan acélhálóztam le a kerítést, ott ahol már az alsó feszítődrótról lefejtődött a kerítésháló sok helyen, plusz a drót is eltört néhány helyen. Eleinte foltozgattam a kerítéshálót, cserélgettem az alsó feszítődrótot, órákat töltöttem eme kellemes elfoglaltsággal, kutyáim néha növekvő aggodalommal figyelték, ahogy egy-egy általuk készített átjárót így befoltoztam, de a legprofibb kb. 3 karomhúzással átvágta a csibehálót, a kerítéshálót pedig nagy szakértelemmel lefejtette a feszítődrótról és alulról nyomta felfelé. Pedig az alját 5 cm-ént oda drótoztam a feszítődróthoz. Végül megvettem az 50 méternyi acélhálót. Ezeket félbevágtam, így kaptam 100 méter hosszan 1 méter magas hálódarabokat. Ezeket mind letüskéztem (flex vagy acélvágó szükséges), mert egyszer már volt balesetünk amiatt, hogy a szökős kutyám felnyársalta magát egy ilyen acélhálóra (meggyógyult, de egy hajszálon múlt...), azóta rettegek az acélháló tüskéitől. Szóval tüskézetlen acélhálónak még a közelébe se engedem őket. Felrakni a letüskézett acélhálót a meglévő kerítésre már gyerekjáték ezután. Néhány helyen odadrótozod a meglévő kerítésre és kész. Nem rombolja nagyon az összképet, egyáltalán nem feltűnő. Ezt már nem tudják alulról felnyomni. Egy hátránya van, mászós kutya remekül használhatja lépcsőnek, ezért sem baj, ha csak 1 méter magas lesz és nem ér a kerítés tetejéig. Ha a kutya profin mászik, akkor jön a következő lépcső: rá kell heggesztetni a kerítés tetejére végig befelé fordulva egy ilyen acélhálócsíkot vagy hasonlót, de az már tényleg csúnya és azt csak kellő magasságnál lehet, nehogy ti is beleakadjatok. Az szerintem minden kutyát megállít, azon képtelenség átmászni, mert nem tudja a hátsó lábakat megtámasztani. Szerencsére az én kutyáim odáig nem fejlődtek az evolúcióban, hogy magas kerítést átmásszanak. A szökős szerintem fejlődött volna addig is, de időközben megöregedett (10 éves) és egy csöppet lehiggadt a drágám:) Nagyon sok meló volt vele, pár hónapba beletelt nekem, mire az acélhálózást tökélyre vittem, de ez amiatt volt, mert nő vagyok és az akkori páromra nem nagyon számíthattam, meg nagyon senkire. Ezért 47 kg-os nőként megtanultam kezelni a flexet is. Segítség nélkül nem ment volna, de pl. a letüskézést szinte 80 %-ban én csináltam. Még a félbevágással is elboldogultam volna tök egyedül. A felhelyezés is csak azért volt gond, mert elég hosszú egy ilyen acélháló, asszem 5 méteres, és nehéz lett volna egyedül a kerítéshez támasztani. De a kutyáim élete múlt rajta, és tök egyedül is megcsináltam volna. Max. 2-szer annyi ideig tartott volna.
2013. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a 10-szer 10 cm-es acélhálót ajánlom erre a célra. Ne legyen túl vastag szálú, mert akkor nehéz vágni. Önálló kerítésnek viszont önmagában nem a legjobb, mert beszorulhat a kutya feje. Nekem egy puli nagyságú kutyám feje szorul bele, úgy kellett levágni róla az acélhálót. Elválasztó kerítésnek használtuk. Azóta is van, de mindig gondoskodom róla, hogy az acélhálós elválasztó kerítésekre csibehálót vagy kerítéshálót rögzítek kötöződróttal, hogy nehogy még egyszer eszükbe jusson átdugni a fejüket rajta. Ha nem vagyok otthon, megfulladt volna! És nagy feje volt, sose hittem volna, hogy átfér a 10-szer 10-es lyukon!
2013. dec. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!