Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyusomnak a hímvesszője...

Kan kutyusomnak a hímvesszője mintha meg lenne dagadva, a bőrt sem lehet hátrahúzni rajta. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Este nyugtalanul járkált, ezért vizsgáltam őt át. Étvágya remek, nem tűnik nagyon betegnek, férjem szerint semmi baja, de bennem szólt a bip-bip, ezért átvizsgáltam és feltűnt, hogy a többi kutyusom ott szagolgatja és nyalogatja neki. Nincs ivartalanítva és 10 éves. Vizelete van, körbejelölte a kertet, bár szerintem nem pisilt túl sokat. Állatorvoshoz holnap este tudunk menni, de addig is próbálok tájékozódni.

#kutya #hímvessző #hímvessző duzzanat
2013. dec. 14. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
VAlószínűleg valami miatt gyulladásban van. Telefonon nem hívtál valami ügyeletes állatorvosi rendelőt, hogy addig is mit csinálj?
2013. dec. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Akiteki ***** válasza:
Ha már a többi kutyának is feltűnt, akkor ott valami gennyes gyulladás van. Holnap estig a kínok kínját éli át szegény. Esetleg egy kis langyos kamillás borogatással hűsítheted.
2013. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elvittük orvoshoz, megvizsgáltattam, de semmi baja azon a területen. Még a prosztatáját is megvizsgálták. Viszont próbaképpen kinyomattam a bűzmirigyét és abból nagyon sok és nagyon bűzös váladék ürült, szóval valószínűleg amiatt volt olyan nyugtalan napok óta. Utána meg is szűnt az éjszakai mászkálás. Plusz azt sem tartom kizártnak, hogy nyugtalanította valami tüzelő szuka a környékről. Amúgy aznap este hanyatt vetette magát és akkor már hátra tudtam húzni neki a bőrt a kukiján, nem tűnt egyáltalán vörösnek. Másik kan kutyámnak sem tudtam hátrahúzni bármilyen testhelyzetben, szóval akkor már gyanakodtam, hogy más lehet a baj. Sokszor megmutatják egyébként egymáson, hogy hol a probléma (egyszer fülgyulladást is így vettem észre, mert annyira nyalogatta a fülét az egyik a másiknak), de most valószínű csak a tüzelésidőszak miatt nyalogatták ott neki.
2014. jan. 18. 11:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem gondolkozol az ivartalanításon? Tudod ilyen kis apró problémákból később nagy gondok lehetnek, komoly ivarszervi betegségek alakulhatnak ki emiatt.
2014. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!