Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vesznek az emberek...

Miért vesznek az emberek kutyát a nyakukba, ha fingjuk sincs hogyan kell tartani?

Figyelt kérdés

Ültem a buszon, és hallgattam a két mögöttem ülő csajt ahogy panaszkodnak hogy mennyire a fejükre nőtt a kutyájuk. Totál nem vágták a kutyatémát és elgondolkodtam hogy minek nekik egyáltalán kutya?

Én anno 12 évesen találtam ki, hogy kutyát szeretnék, elkezdtem mondani anyáméknak, és két évbe telt mire kaptam egyet. A két év alatt gyakorlatilag minden kezem ügyébe kerülő könyvet/blogot/újságcikket/magazint elolvastam, így mire megkaptam a kutyust elég tájékozott voltam ahhoz, hogy 14 évesen meg tudjak nevelni egy kutyát.

Ezek meg huszonévesek... szóval szerintetek?

A ti környezetetekben is vannak hasonló emberek?


2013. dec. 15. 10:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, nem írtam, hogy most 20 vagyok, 7 éves kaukázusi juhásszal :D (bár ez nem olyan fontos)
2013. dec. 15. 10:13
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon lehet erre mit mondani. Ha nekik egymás közt ez a téma, akkor ez. Nem mindenkinek van igénye többet megtudni valamiről, jobban megismerni valamit.

Gyerek sem lenne való rengeteg embernek, akik az utcán ordítva végigpofozzák őket, vagy akinek az elkényeztetett porontya belém rúg az utcán, mert arra lett nevelve, hogy ő igenis az első , és a legfontosabb a világon, egy lépést ne menjen arrébb, ha jön valaki szemben egy szűk járdán pl.

2013. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam már rosszabbnál rosszabb kutyatartók beszámolóit! Manapság szerintem a kutya annyira divat lett szerintem, hogy kutyát szeretnék, stb stb van aki tényleg komolyan felelősen vállalja de a legtöbbsége csak fellángolás szerűen. Én valami féle vizsgához alkalmassági teszt kitöltése után adnám a kutyát, nem csak úgy azon nyomban.
2013. dec. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy vannak. Szerintem 100 kutyásból 1 ember az, aki ténylegesen foglalkozik a kutyájával, és nem csak elviszi néha néha sétálni, mert szerintem a panel kutyások zöme is csak azért viszi le az ebet sétálni, hogy ne a házba piszkítson. Kertes házas kutyás ismerőseim közül rajtam kívül kb 10 ember az, aki viszi a kutyáját rendszeresen, pedig aztán ismerek egy párat.

A nevelés is rájátszhat erre a dologra, hogy így állnak a fiatalok a kutyákhoz, meg más állatokhoz is, mert azt nevelik beléjük, hogy a kutya kintre való, ha "megdöglik" majd vesznek egy másikat, a kutyával nem kell foglalkozni, mert elvan az a kertben is.

Szomorú, de ez van.

Meg, nagyban közre játszik az is, hogy valaki meglát egy tündi bündi kiskutyát, és hát persze az nagyon kell neki, amíg kicsi addig jajj de jó, de ahogy egyre nő, és alakul a személyisége egyre rosszabb lesz, meg már nem is olyan aranyos, és szépen elkezdik lesz.arni szerencsétlent.

És mivel annyira nem tartják fontos dolognak, ezért nem megoldani akarják a problémát , hanem nyivákolnak, hogy de rossz nekik. Ha elmondják, hoyg hogy neveljék meg, akkor meg sírnak, hogy de szegééény, meg ez állatkínzás.

Én se értem, hogy ez egyeseknek miért jó, de sajnos azt is tudomásul kell venni, hogy egyeseknek nem olyan fontos egy kutya, mint másoknak. Ellene sok mindent nem tudunk tenni, talán annyit, hogy megpróbáljuk tanácsokkal ellátni őket, a kutya érdekében, és ha meghallgatnak, akkor jó, ha meg nem, akkor nem tudsz mit csinálni.

2013. dec. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

Amúgy, kissé hányattatott családi háttérrel, 16 évesen már dolgoznom kellett, magamat ellátnom, nem értem rá azokra a dolgokra amikre a korombeliek pl : szórakozás, stb.

Így kb soha nem értettem én sem a korosztályom, vagy idősebbek hűledezését, álmélkodását egyszerű, józan paraszti ésszel kezelhető dolgokról.

Most, 26 évesen van végre nekem is kutyám, viszem mindenfelé, pajtásokat keresünk, nagyon barátságos, nyitott kiskutya. Csak egy normális bánásmód kellett neki ahhoz hogy rendben felnőjön. Mások meg bohóckodnak, feszítenek, kutyasuli nélkül nincs élet, "képezd az ebet" stb. :D Álltalában pont az ilyenek kutyái szoktak agresszívak, problémásak lenni, legalábbis szubjektíve így látom. Szóval, van sok hasonló ember, olyanok is, akik azt hiszik, hogy ha más megmondja nekik hogy ez mi, vagy az mi, akkor nekik nem kell semmire rájönniük, és hogy ez így jól is van.

2013. dec. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki azt hiszi, hogy ért a kutyákhoz. Komolyan, nekem már többször akart olyan ember kutyás "tanácsokat" adni, aki így kezdte: "Igaz, hogy soha nem volt kutyám, de..."
2013. dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudják mivel jár,így azt sem tudják felmérni,mit vállalnak.Szerintem annyi alapismeretük van,hogy eszik,iszik,pisil,kakil,cuki,meg lehet édi ruhákat ráadni,és ennyi.Olyan is van ,aki eldobható bioplüssként tekint rá.Ha már gond,nem kell,megnő,kidobja,lepasszolja,stb.
2013. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a közeli parkban sétáltattam a saját kutyám, mikor megláttam egy simaszőrű foxit, ahogy odarohan két másik kutyához. Abszolút barátságos volt, kedvesen szaglászgatta a többit, amikor megjelent egy idős nő, a "gazdi" és azt ordibálva neki, hogy "nem tudod mi az elég!", és elkezdte pofozni a kutyát. Aztán odajött hozzám panaszkodni, hogy milyen energikus a kutya, hogy napi 5x sétáltatja és még mindig ilyen energikus. Aztán a nő odavezette a kutyáját az enyémhez (idő közben pórázra tette) és várt. Megszagolták egymást, aztán hirtelen elrántotta a foxit és ismét ráordított, hogy "nem tudja, mi az elég" és elkezdte verni. Én meg csak kikerekedett szemmel néztem. Egyrészt, miért nem nézett jobban utána a fajtáknak, miért választott energikus foxit, ha már ő maga ilyen öreg? Másrészt pedig, ha talán hagyná, hogy az egyébként abszolút barátságos kutyája más kutyákkal játsszon, akkor állítom, elég lenne 2x-3x levinni, összeengedni egy másik kutyával, és kimozogná magát.

A kutya viselkedési problémája pedig alapvetően is csak reakció egy már meglévő problémára. Én is 14 évesen kaptam az első kutyám, és, bár menhelyi félénk kutya volt, viselkedési problémákkal, remekül meg lett nevelve és most az egész környék áradozik, a szomszéd gyerekek egymásnak mondogatják, hogy milyen jólnevelt és okos ez a kutya. Most 15 éves vagyok :)

2013. dec. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
"Mások meg bohóckodnak, feszítenek, kutyasuli nélkül nincs élet, "képezd az ebet" stb. " ilyenekkel én is találkozom, pedig aztán szerintem bőven elég a saját nevelés is, már ha értesz hozzá.
2013. dec. 15. 11:12
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak olyanoknak szoktam kutyasulit ajánlgatni, akiken látszik, hogy teljesen totálisan fogalmatlanok, és alapjaiban kellene megreformálni azt, ahogy a kutyáikkal élnek. Egy ismerősömet, aki fél a kutyáktól nagy nehezen lebeszéltem egy német dog-cane corso mixről, akit azért szeretett volna magához venni, mert az volt az elképzelése, hogy ha az ő kutyája a legnagyobb a parkban, akkor nem kell majd félnie... Aztán a következő héten vett egy "mini" csivavát. A történet a szokásos: minicsivava valójában egy 5 hetes oltatlan szapis csivava, akinek fél éves korában sikerült először a lakáson kívül kakilnia.... Kutyoviba azért nem vitte el, hiába jeleztem neki többször, hogy én is megyek, viszem őket kocsival szívesen, mert nem tudja mit reagálna a kutyákra. Emberekre kitámad, morog az utcán, a második oltáshoz is már be kellett kötni a száját. Én tényleg nem tudom elképzelni, hogy mi lehet az öröm abban, hogy egy ilyen kis rettenettel kell együtt élni. És sajnos nagyon sok olyat látok, ahol a flexin kívül nincs kutya-gazda kapcsolat, nem is szólnak a kutyához (mert úgyse reagál rá) csak rángatják. Nekem is nehezen fér a fejembe, hogy ebben mi a jó.
2013. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!