Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a Yorkikról?

Mit kell tudni a Yorkikról?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Yorkit, de még egy pár dolgot szeretnék róluk megtudni. Olyat hallottam hogy a fülükből ki kell tépni vagy vágni a szőrt mert begyulladhat, meg hogy vágni kell a karmukat. Ezek igazak? Akinek van/volt ilyen kutyájuk mondjon már el minden lényegesebb dolgot! Tényleg kell vinni olyan 2 havonta kozmetikushoz? Meg a tartásáról is írhatnátok, hátha van olyan amiről nem tudtam. Előre is köszi!:)

2013. dec. 15. 13:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2013. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a tenyészőt kérdezd akitől veszed, nála jobban senki sem tudja megmondani milyenek a kutyái, hogyan kell őket gondozni.
2013. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindegyik yorkinak kell kiszedni a füléből a szőrt, én kb havonta belenézek, ha úgy látom, hogy van néhány szőr, vagy vastagabb tincs, akkor simán ujjal kihúzom. Teljesen jól viseli, meg se nyikkan közben. 10 másodperc. De van, hogy hónapokig hozzá sem nyúlok.

A köröm dolog ugyanaz. Van, hogy simán kopik neki, van, hogy állatorvos 3 havonta vág belőle egy kicsit.

De ez nem csak a yorkshireoknál van így, hanem minden kutyánál. A fülszőr szintén, nem csak a yorkiknál kell odafigyelni.

A szőrüket viszont tényleg rendszeresen kell ápolni. Az én kutyám szőre gyorsabban nő, mint az én hajam.

Tartásuk? Napi 4 séta, kutyaiskola, szocializáció...

2013. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3. válaszoló nagyon köszi a tartalmas választ. nekünk van már kb. 7 éve kutyánk, de nem is gondoltunk arra hogy a füléből a szőrt ki kéne tépni, nem vágtuk a körmét... mondjuk neki szerintem nem is kellett volna vágni a körmét mert kinti kutya, így gondolom kopik...

de köszi, ment a zöld kéz!:)

2013. dec. 15. 18:02
 5/14 A kérdező kommentje:
3 válaszoló! még annyit szeretnék kérdezni, hogy a szőrápolás nálad hogy megy? elég annyi ha le van nyírva? mert nyilván ha kicsi a szőre akkor nem kell fésülgetni stb...
2013. dec. 15. 18:03
 6/14 anonim ***** válasza:

A lábán hosszabbra van mindig hagyva, és a fején is. A testén nyáron havonta vágja a kozmetikus, télre viszont megnövesztem. Októberben vágatom utoljára, aztán március elején, amikor már jön a jobb idő.

Mondjuk ez egy régi kép róla, itt kb másfél éves volt, de valami hasonlót képzelj el: [link]

2013. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A fülükre oda kell figyelni, érdemes azt a szőrt kiszedni, ami a hallójáratban van. És havonta 1x fültisztítóval, és kifejezetten erre alkalmas folyadékkal áttörölni. Ha csak egy kicsit is barnás a cucc, ami a füléből jön, akkor az azért van, mert nincs rendesen ápolva.

[link]

[link]

2013. dec. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) nagyon aranyos a yorkid. :)
2013. dec. 15. 19:49
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja, ő az 5 vagy nem tudom hány kilós yorki nem??? :D Lényeg tehát kedves kérdező hogy TENYÉSZTŐTŐL vedd!!!!
2013. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
milyen 5 kilós yorki ? :DDDDDDDDDDDDDD
2013. dec. 16. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!