Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt? Irigy a...

Miért csinálja ezt? Irigy a talált botokra, akár verekszik is értük.

Figyelt kérdés

Másfél éves goldim rettentő irigy. Ha talál egy botot és azt valamelyik kutya, (akár kölyök) elakarja venni, rámorog, vagy akár össze is verekszik vele. Ha nincs bot, elvan a többiekkel.

Egy hónapja lett ivartalan, azóta sokat javult a viselkedése, csak ez az irigység maradt meg. Mit lehet ezzel kezdeni, hogyan kezeljem?

Köszönöm a válaszokat. :)



2013. dec. 16. 12:59
1 2
 1/11 sippara ***** válasza:
Erre te mit szoktál reagálni?
2013. dec. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Firestorm ***** válasza:
Szerintem tiltással jársz a legjobban.Amint agresszívan lép fel ilyen helyzetekben tiltsd le róla.Ha sikerül akkor jutalmazd,ha nem sikerül vedd el tőle a botot.Majd ismételd meg a műveletet.
2013. dec. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha verekszik, leszidom, a botot elveszem. Következő adandó alkalommal mégis ugyanez történik.
2013. dec. 16. 13:09
 4/11 Firestorm ***** válasza:
Ne leszídd,mert az ingerültségedre ingerültség lesz a válasza.Nyugodt,de határozott hangon szólj rá,hogy NEM!
2013. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A nem nincs kondicionálva akkor baszhatja a nyugodt hangnemet :D


Szerintem ha nem durva és csak morog az rendben van, azt hagyom én is. Jelzi a többieknek hogy figyu srácok ez az enyém húzás van innen.

Ha durva és tényleg neki megy más kutyának akkor meg irány egy kutyasuli.

2013. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond, hogy bevédi a dolgait, de ennek mértékét neked kellene tudni meghatározni. Vagyis ha letiltod róla, akkor hagynia kell, hogy másé legyen.


Egy alapítványnál volt egy mentett szuka, nagy mozgásigényű, nulla mozgással. Idővel labdamániás lett, gondolom a felgyülemlett energiától, feszültségtől. Minden figyelmét a labda kötötte le, nem lehetett senki másnál, verekedés is lett belőle (ha 20 kutya van együtt az nem kispálya). Én úgy gondolom - de javítsatok ki, ha tévedek - hogy ha valaminek a megszállottja a kutya, az azért van, mert "nincs más dolga", nincs amibe energiát fektessen, nincs lemozgatva.

2013. dec. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
75%

Azzal semmi baj nincs, ha a kutya védi az éppen nála lévő botot. Jól szocializált kutyára vall, hogy először morgással közli a másik kutyának, hogy "húzz innen haver, ez az enyém!" Ha a másik nem veszi a lapot, akkor a kutya persze hosszabban morog, odakap a másiknak. Akkor van baj, ha a másik kutya antiszoci és nem veszi a lapot, a gazdija meg nem szól rá!


Ivtalan kanommal együtt vittem sétálni egy 8 hónapos nj szukát, aki 3-4 hete sétál csupán :( Argos gödörben ásott, a szuka szimatolgatott a környéken, néha Argi környékén lebzselt. Aztán odament pattogva a kutyámhoz, dugta a fejét a lyukba. Argos megmerevedett, szemmel verte, majd morgott egyet, a nj odébb ment. Megdicsértem MINDKETTŐT. Később ismét odament, morgásra akkor is szépen elment a juci.

Végül 3. alkalommal nem vette a lapot, dugta a gödörbe a fejét. Argi szemvillanás alatt odakapott neki, de egy rászólásra le is állt, juci meg visítva odébb ugrott :D Meg kell tanulnia a kutya kommunikációt, ha eddig nem volt rá alkalma. Sajna az orrán lett egy kisebb karcolás meg egy pici, kicsit mélyebb lyuk :( De semmi komoly...ennyi kell, hogy megtanulja meddig mehet el...szegényke orra csupa karc és seb: tuti a gazdiknál a kerítésen dugdossa kifele, azért ilyen kaszabolt orrú :D

2013. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Valetta, értem, mire gondolsz, de a jelen esetben a kutya nem megszállottja a botnak. Ha kint van 10 kutya és ott van egy bot, ugyanolyan mértékben próbálja megszerezni, mint az összes többi kutya, sőt, ha valaki másnál van a bot, meg sem próbálja szerezni, játszik a többi kutyával. De ha egyszer nála van a bot, akkor azt védi. Viszont volt már arra is példa, hogy nem egy bot, hanem egy igen hosszú ág volt nála és azzal békésen "kötelet húztak", játszottak. Egyszemélyes bottal van csak baj, ill. nem csak bottal, mert ha a frizbije van nála, azt is védi, de a botot jobban.
2013. dec. 16. 16:07
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Az nem probléma, ha a nála lévő játékot-botot KUTYÁK elöl védi! Akkor van gáz, ha a gazditól is bevédi ;)

A többi gazdi meg tiltsa le a saját kutyáját a másik kutya játékáról.

Adott bandában mi 4-5 kutyával labdázunk úgy, hogy minden kutya a nála lévőért megy...nem veszik ki egymás szájából

2013. dec. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Emberektől egyáltalán nem véd be semmit, csak nyújtom a karom, odaadja, ami épp nála van.

Az a kellemetlen, amikor bunyózni akar más kutyával és az adott eb gazdája nem úgy reagálja le, ahogy kéne. Ezért szeretném, ha nem irigykedne ennyire. Egyébként is a legtöbb kutya, ha el akarják venni tőle venni a botot, játéknak fogja fel és elkezd kergetőzni, míg az enyém verekedne is érte.

Sajnos még nem találkoztam olyan gazdival, aki letiltotta volna a kutyáját a mi játékunkról. :/

2013. dec. 17. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!