Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutya, ami viszonyla...

Van olyan kutya, ami viszonylag nagy, de teljesen nyugodt, nem verekszik más kutyákkal, de megvéd, sosem fordul a gazdája ellen, teljesen megbízható?

Figyelt kérdés

Nem harcikutyát akarok, hanem olyat, ami jó házőrző, gazdiőrző, barátságos, megbízható, erős, nagy.

szóval ami miatt nem kell aggódni.


2009. márc. 17. 04:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Értem mire gondolsz, de olyan fogalom, hogy "harci kutya" eredendően nem létezik.

Egyik kutya sem fordul a gazdája ellen, ha az megfelelően kordában tartja, neveli, és érzékelteti, hogy ő a falkavezér. Egyébként szerintem nézz meg egy kutyás könyvet, vagy böngéssz a neten, és amelyik fajták megtetszenek, azoknak vesd össze, hogy hozzád melyik illik a legjobban tulajdonságok alapján.

Én a bullmasztiffot vagy a bordeauxi dogot ajánlom.

Azonban a kutyák neveléséről feltétlenül tanulj...

2009. márc. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az előttem szólónak!


Ismerősömnek kifejezetten harci kutya fajtának beállított kutyája van,és hogy is mondjam,kenyérre lehet kenni a kutyát!Olyan aranyos és rendes szót fogadó kutya aki a légynek sem ártana.

Nevelés kérdése az egész.

Persze ha a gazdit kellene megvédeni sztem simán menne neki.


Érdemes körülnézned melyik fajta tetszik és felel meg,és aszerint választani.

Olyan lesz amilyenné neveled!


Sok sikert!

2009. márc. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Én német-juhász párti vagyok, mert ez az a kutyafajta, amelyiket nagyon nem tudja elrontani olyan gazdi sem, aki (nem bántásnak szánom!) ennyire nem tud semmit a kutyákról, mint te. De igaza van az előttem szólónak, érdemes lenne átbüngészned néhány kutyás könyvet, de leginkább megkeresni a legközelebbi kutyasulit... Meg kellene tanulnod a kutyanevelés fortélyait, hogy igazán olyan kutyád lehessen, akivel te is elégedett és boldog vagy és ő is veled. Nem nehéz megtanulni, de nem árt, ha valaki elmondja, megmutat dolgokat. Elég rövid idő alatt megtanulja a kutya az ül parancsot, azt, hogy ne rángasson séta közben, meg hasonló alapdolgokat.

Még annyit írnék le, hogy "ami miatt nem kell aggódni" kutya nem létezik. A tévhitekkel ellentétben a megfelelően nevelt pit-bull barátságos, gyerekszerető kutya... Mindig a nevelésen, tartáson múlik, milyen kutyád lesz. Nálunk a kuvasz, a kaukázusi (több ilyen kutyánk volt és van is) teljesen megbízható, nagyon jól szocializált kutya. De ehhez persze a megfelelő feltételeket meg kellett teremteni számukra.

2009. márc. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Én is a németjuhászra szavazok:D
2009. márc. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Nekem németjuhász szukám volt 13évig és mind ráillik amit te szeretnél!:)
2009. márc. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szia,én teljesen egyetértek a többiekkel, szinte mindenben, mert egy kutya, ha jól nevelik, akkor is barátságos, kedves, aranyos lesz, ha pl harci kutya. És persze olyan kutya nincs aki miatt nem kell aggódni, mert olyan nincs.Természetesen pl egy tacskó is megvédi a gazdáját, ha szereti azt. Az én kutyám is mindig védelmez. Ő egy keverék kutya, nagyon sok keverék van benne, magyarvizsla, dobermann, dalmata, írszetter. Amire én gondolok, ami számodra megfelelne, az egy kuvasz volna. Vagy magyarvizsla, németjuhász, ilyenek... Sztem is nézz körül a neten, vagy könyvekben, vagy kérdezz kutyás ismerőseidtől, de ha valamit akarsz tőlem még kérdezni itt az e-mail-em:szigethy.hanna@freemail.hu
2009. márc. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Többnyire egyetértek az előttem szólókkal, de egy valamit senki sem írt le - vagy én voltam figyelmetlen: a kutya nem védi meg a gazdáját, mert normális esetben a falka élén, alfaként a gazda áll, és Ő védi meg az egész falkát, amibe beletartozik a család ÉS a kutya is.

Az más kérdés, hogy egy házőrzésre, őrző-védőre kiképzett kutya másként foglalja el a helyét a falkában, de alapvetően a gazdáját még ekkor sem neki kell védelmeznie.


Egyébként a paramétereknek több fajta kutyus is megfelel, de választás és vásárlás előtt valóban jó megismerkedni úgy általában a kutyával, majd a fajták leírását megnézni, esetleg kiállításra kimenni és közelebbről is megismerkedni a leírások alapján szimpatikus fajtával.


Sok sikert a kutyaválasztáshoz!

2009. márc. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ez a fajta a nápolyi masztiff :)

Itt egy link,innen szinte mindent megtudhatsz róla:

[link]

2009. márc. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A 7.49-es válaszolónak: ne kuvaszt! Én írtam, hogy nálunk a kuvasszal se volt baj soha, de a kuvasz erős gazdát és nagy területet igényel. A kuvaszokra pont azért mondják, hogy "megbolondulnak" időval, mert ritka, hogy valahol elegendő terület állna rendelkezésükre. A kuvasznak hatalmas saját térre van szüksége. Ha kennelbe rakod, ne adj isten megkötöd, akkor vége.

Ha házőrzésre is kell a kutya, akkor német-juhász (már ha nagytestűről beszélünk), ha inkább családi kutyának, akkor ír szetter, vizsla (vigyázat, hatalmas mozgásigény!!) , golden retriever, labrador.

2009. márc. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
bernáthegyi
2009. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!