Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a kutyaivartalanítás?

Milyen a kutyaivartalanítás?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek, érdemes-e kutyát ivartalanítani? Mennyire fáj ez neki? Mennyibe kerül? Mennyi idős korában lehet legkorábban illetve legkésőbb ivartalanítani?

2013. dec. 16. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Olyan mintha levágnák a tököd. GOndolkodj el, hogy az fájna e neked, és mikor lenne a legjobb elvégezni ezt rajtad. Ne legyél szemét, annak a kutyának nő kell
2013. dec. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kannak kicsit egyszerűbb, mint egy szukának. Altatásban végzik, és nem fáj neki. Azt hiszem, hogy szukánál az első tüzelés után lehet, de inkább keress rá a Google-ban.


Szerintem érdemes, ha nem akarsz szaporító lenni, és újabb gazdátlan állatokat gyártani. A tenyésztés a tenyésztő dolga. A kan kevésbé szökik, a szukára pedig nem kell annyira figyelni, mert nem tudják felcsinálni.

2013. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
vagyis "nem szökik, ha tüzelő szukát érez" ezt akartam írni
2013. dec. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első,téged fejbe kéne lőni.Vagy akkor tartsd el légy oly kedves az összes senkinek nem kellő kölyköt,abból is van bőven,hála az ilyen agyatlan lényeknek,mint te.


Kérdező,rutin műtét,pár órával később már kutya baja.Általában 10 nappal később varratszedés,és örök nyugalom érzése,hogy több gondod ezzel nem lesz.


[link]


Olvasd el ezt,minden benne van.

2013. dec. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kangaxx ***** válasza:
100%

Én azt mondom, hogy érdemes, ha nincsenek tenyésztői ambíciói az embernek, legyen szó akár szukáról akár kanról.(és a nagybetűs tenyésztőre gondolok, nem a szaporítóra, aki évente 2-szer elleti a kutyáját)

Mennyire fáj neki? Nekem jobban fáj :) Szuka kutyusom van, tavaly, kb. 8 hósan, még az első tüzelés előtt átesett a műtéten. Kb. 2-3 napig még gyagya volt, zavarta a galllér. Meg után viszketett a heg neki, de semmi extra nem volt. Annyi, hogy a biztonság kedvéért 2 hétig hanyagoltuk a hosszú sétákat és nem agilityztünk.

Egy egészséges kutya nagyon hamar felgyógyul egy ilyen rutinműtétnek számító beavatkozás után.

Mennyibe kerül? Változó. Nem mindegy hogy vidéken, Bp-n, melyik állatorvosnál. De minden évben szoktak lenni akciók, pl. ilyen: [link] De ha olyan az állatorvos, meg lehet vele beszélni a részletfizetést.

Én mindennel együtt 18E-t fizettem a 24-27 kilós szukámra(altatás, gallér, később varratszedés, anyagköltség és munkadíj).

Mennyi idős korában lehet legkorábban illetve legkésőbb ivartalanítani? Erre nincs egyértelmű válasz, az állatorvosok sem értenek egyet. Pl. nálunk nyugatabbra vagy Amerikában már néhány hetesen elvégzik, nálunk még vannak olyan lódokik, aki szerint egyszer kell szülnie a kutyának (ami egyébként hülyeség).

A lényeg, hogy a lehetőségekhez mérten minél korábban.

2013. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasznos dolog, szerintem csak előnye van. Altatásban végzik, minimális fájdalommal járhat, műtét után néhány órával már jókedvű volt a kutyusom :) A természetét nem befolyásolja, esetleg nem okoz gondot az, hogy tüzeléskor szökik meg stb. Érdemes elvégeztetni, viszont vidéken vannak ilyen "önjelölt-állatorvosok", akik pár ezer forintért az udvaron elvégzik a "műtétet" egy bicskával, elsősorban kan kutyáknál, na ezt felejtsd el!!! Csak állatkórházban szabad elvégeztetni, drágább ugyan, de tuti nem lesz komplikáció
2013. dec. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2013. dec. 16. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk most ivartalanították a szuka kutyánkat, ma szedték a varratokat. Olyannyira gyorsan túltette magát rajta, hogy a műtét másnapján még megkapta a fájdalomcsillapítóját, de estére már nem győztünk rászólni, hogy lassítson, 36 óra múlva meg már olyan volt, mintha mi sem történt volna. Mondjuk a doki is nagyon jó volt, a másik kutyám menhelyről van, őt varratszedés után hoztam el, és teljesen szét volt még a sebe, meg sokáig bepisilt utána. Szóval ha ügyes az orvos, semmi baj nem lesz, hamar túlteszi magát rajta. Én úgy vagyok vele, hogy ezen egyszer átesik, a tüzelés meg évi 2-szer 5 hét, élete végéig. Akkor sincs jól, mert mindig csak gubbaszt a hideg kövön, meg minden baja van.
2013. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 homo ludensz ***** válasza:
Nálunk mind a Frigyes,mind a Zsuzsi ivartalanítva s chipelve van. A Frigyes már néhány éves volt és a párzási időszakban napokig nem hagyott minket aludni sem. Ő benti kutya de sem kint sem bent nem találta a helyét.Ivartalanítás után nem változott meg,éli a maga kis életét. A lánykutya is átesett a nagyobb műtéten hamar visszanyerte a régi énjét. Nincs szándékomban kiskutyákat kínálgatni, menhelybe hordozni. Ez felelőtlenség. Nézz egy menhelyi kutya szemébe! Csak egyszer.Ameddig nekem jut egy szelet kenyér a fele a kutyámé!
2013. dec. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!