Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tibeti Masszif?

Tibeti Masszif?

Figyelt kérdés
Mennyire fogad szót ( neveléstől függetlenül mint pl. a labrador / golden retriver ), milyen házőrzőnek, hogyan viselkedik a többi kutyával szemben?

2013. dec. 18. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először tanuld meg helyesen leírni a fajta nevét....

Amúgy kezdőknek nagyon nem való tibeti masztiff.

2013. dec. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat de telefonon vagyok és be van kapcsolva az XT-9 prediktív szöveg és nem veszek észre minden hibát.
2013. dec. 18. 22:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem,Punnany Massif:)
2013. dec. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Ha megfelelően, következetesen neveled, akkor szófogadó bármilyen fajta kutya. Nem hasonlítható a retrieverekhez, azoknál makacsabb, öntörvényűbb fajta.

Házőrzőnek a hazai állomány nem igazán alkalmas, ezek már csak küllemkutyák. A mongol vérvonal (bankhar - ami már inkább különálló fajta), azok más jelleműek, küllemre is kissé mások, de ők viszont kőkemény pásztorkutyák.

2013. dec. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha házörzőt akarsz akkor vegyél inkább egy komondort vagy egy kuvaszt... de azok se olyanok mint a retrieverek, komoly falkavezér gazdát igényelnek ők is
2013. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Akárkinek, pláne bárkinek a kezébe nem való ilyen kutya. A magyarokat tényleg nagyon meg kell nézni, de itt is lehet találni jót.

A többi kutyával valószínű nem fog labdázgatni, ahogy az engedelmes feladatok sem tartoznak majd a kedvencei közé.

A TM kemény kutya (már a nem híg verziós, hanem a normális), jól meg kell gondolni, hogy megvegye-e az ember a zsebkendőnyi udvar meg 10 tyúk védelmére, és valószínű nem ő lesz a kutyaiskolai sztár sem.

A kutya karakterét és nem a külsejét kell nézni választáskor, meg azt hogy mi is a cél, mire kell és persze elkerülni a túltenyésztett fos kutyákat, amik idebetegek.

2013. dec. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából ( akármennyire fura ) kuvasz-bernáthegyi párosítás volt, de megmérgezték őket. Nem falun lakom, nincs csirke, egyéb szárnyas az udvaron. A kutyával való viszonyt azért kérdeztem, mert a szomszédnak van egy vizslája. Az már nagyobb gond hogy nem jó hazőrző.
2013. dec. 19. 14:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Házvédelmi célokra riasztót kell venni,nem kutyát.
2013. dec. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm hogy felnyitotta a szemem. Nekem eszembe sem jutott hogy egy pár 100 E Ft-os riasztó szórakoztatja a családot, simogathatják, becézhetik, elvihetik családi program gyanánt sétálni és még a gyerekek karácsonyi kérésének is eleget tesz. Hogy én erre nem gondoltam!

Szóval hogy visszavegyek a stílusból, több ok van ami miatt kutyát veszek.

2013. dec. 19. 17:13
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Igen,ez amit a kutyától elvártok,de arról szó sem esett,képesek vagytok-e kielégíteni a kutya igényeit.


Plusz normális tenyésztő nem ad karácsonyi ajándéknak kutyát.

2013. dec. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!