Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szétrágja a házát,...

A kutyám szétrágja a házát, mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
1,5 éves pitbullom darabokra szedi a faházát. Miből tudnék neki újat csinálni amit nem tud szétbontani? A mostani se egy olcsó gagyi ház volt de apró darabjaira bontja. Köszönöm segítségeteket. Üdv

2013. dec. 19. 08:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Szólj egy kőművesnek,és pár bontott téglát szerezz,néhány cserép és épittes vagy építs,belülre ragassz fel csemperagasztòval néhány lépésálló nikecellt szigetelésnek!10 ezerből megvan!És meló közben egy két sört is bedobhatsz ha már építkezel :-D
2013. dec. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Sétáltatod eleget? Foglalkozol vele eleget? Unatkozik szerintem.
2013. dec. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
vagy szimplán mozgasd le a kutyád mind szellemi mind fizikai szinten
2013. dec. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
13%

Annó az én kutyám is ezt csinálta.

Először lehamizta a kátránypapírt a tetejéről.

Aztán rojtosra rágta az aluminium széleket.

Kikaparta az alját, felfalta a bejárati fa borítást és puzzle-t csinált a hungarocellből. Mindezt 1/2 - 1 évesen.

De amúgy szétrágta a rózsabokrot, lehántolta a fűzfa kérgét, unalmában a garázsajtón a 10mm-es köracélt harapdálta, de a legszenzációsabb az volt amikor kiharapott egy darabkát a beton lépcsőből. :-D

Sajna NINCS menekvés!

Egy-két kutyánál ez a cselekvés 2-3 éves koráig is eltart.

Akármit is építesz, ami bontható - azt le is fogja bontani.

Hacsak nem hegesztesz valami kazán kinézetű kecót neki. :-)

Fel a fejjel! Idővel abbahagyja. ;-)

2013. dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért rombol, mert unatkozik. Ő amúgy is munka kutya, sok mozgást és szellemi tevékenységet igényel, viszont ha ezeket nem biztosítják a számára, akkor unatkozik és elfoglalja magát. Például szétbontja a házát, vagy ahogy előttem írták, kiássa a növényeket, megcsócsálja a fákat, mert másképp nem tudja levezetni az energiáit.

Vidd el őt napi 1-2 óra aktív mozgásra és meg fog szűnni ez a probléma. Sportoljatok, játszatok, a lényeg, hogy "dolgoztasd" a kutyát, mert neki erre van szüksége.

2013. dec. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
15%
szórd be a házát pirospaprikával, egyszer fog a szájával a házhoz érni többet sose,
2013. dec. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Locsold le körömlakk lemosóval, budös és rossz ízt fog társítani hozzá. néha többször is próbálkozz ezzel, de ha a 5.-6. próbálkozásnál sem fog megváltozni akkor valami mással próbálkoz.
2013. dec. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

úúúristen...körömlakklemosó??? azt eléggé nem kéne, nem hiába van rajta egy áthúzott száj, fogyasztani nem szabad, mérgező lehet...nem csak neked, a kutyádnak is...te jó isten. Pirospaprika: a csemege pirospaprika nem csíp, úgyhogy hatástalan, és ki tudja milyen hatást vált ki belőle a csípős, lehet, hogy a saját házába se fog bemenni..nem jó nem jó...


egyrészt le kell mozgatni, maximálisan elnyerni a bizalmát, és ha ilyet csinál leszidni. NEM elverni, hanem leszidni, és aztán nem foglalkozni vele...a legjobb ha úgy szidod le, hogy ő a hasát mutatja neked, tehát le van nyomva a földre (értse, hogy te vagy a domináns, engedelmeskednie kell).


én ezt egy kistestű, hét éves mentett kutyussal csináltam, azóta nyugi van...pedig előtte kátránypapír, fa, műanyag, hungarocell, plédek, szőnyegek, minden távozott a házából, sőt az egész kertet szétkapta (egy 10 kg-os kutya).

2013. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
;)kriszti te nem vagy normális!!! hány kutyádat ölted már meg ezzel a módszerrel?
2013. dec. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem a ház a probléma, hanem a foglalkozás hiánya! Az én kutyám is akkor szedte szét a házát és kapart óriási gödröket, mikor unatkozott. Azóta másképp foglalkozom vele és többet, ezáltal megszűntek ezek a problémák.


Szóval: foglalkoztasd sokkal többet, mert unatkozik és frusztrált!

2013. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!