Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mérgezések. Tényleg igaz? Van...

Mérgezések. Tényleg igaz? Van ezeknek lelkük? Miért?

Figyelt kérdés

Egyre többször hallok-olvasok mérgezésekről. Pl., hogy futtatóban, patakparton, parkokban találnak mérgezett kajákat vagy éppen bedobálnak ide-oda.

Ez mért jó? Mért jó az, ha pl. "kutyázós helyeken" mérgeznek, ahol sok kutya is áldozattá lesz és mért jó az, ha pl. kerítésen bedobálják? Mi játszódhat le a hibbant fejében?

Mivel mérgezik ezeket a kajákat hogy sok kutya bele is hal? Hogy tud a gazdi ezek ellen védekezni? Én mondjuk alap, hogy nem engedem a kutyusomat, hogy ha pórázon jön, akkor akármit is felegyen, de ha bandázunk pl. patakparton, ahol több kutya szaladgál, akkor lehetetlen átfésülni 2-3 km hosszan és olyankor kontrollálni is nehezebb, mert a játszópajtik között kicsit szelektív a hallása.


2013. dec. 19. 19:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Erről egyes kutyások is tehetnek ,mert sokszor úgy tartják az állatot ,hogy az zavarja és veszélyezteti a környezetét. És hiába szólnak szépen csúnyán,a kutyagazdának áll feljebb. Ilyenkor sokaknál elszakad a cérna és a kutyán állnak bosszút ,a tettes kilétének bizonyítása meg kb lehetetlen.


Aztán lehet egy betörés előkészítése is, gyakran ez a célja egy kertes házba bedobott méregnek. De egyszerű szomszédi perlekedés is vezethet ide.

Patakparton meg futtatón leginkább a beteges állatgyűlölők szórnak mérget.

Megelőzni a kutya tanításával lehet ,bár a talált étel megtagadása az egyik legnehezebb feladat és gyakran sikertelen megtanítani egy falánk kutyának. Séta közben meg folyamatosan figyelni kell mit csinál merre jár ,és ha gyanúsan szimatol ,akkor letiltani behívni.

Leggyakrabban bárki által megvehető dolgokat pl egér-patkány mérget használnak ,vagy fagyállót, permetszert.

2013. dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Az én környékemen nem hallok mérgezésekről. De ha sok volna, az se lenne meglep. Durván antiszociálisan viselkedik a kutyások szerintem nagyobbik része, a hatóság nem rendszabályozza meg őket, így marad az önbíráskodás. Ami, mint mindig, azzal jár, hogy ártatlanok is áldozatokká válnak.
2013. dec. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
Mert inkább dögöljön meg száz ártatlan, mintsem megmeneküljön egy bűnös!
2013. dec. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Sajna a kutyások egy része a szép szóból nem ért,a hatóság meg nem intézkedik tömegesen,hogy összekapnák magukat.Így az ember tehetetlen a kutyakakával és az órákig,vagy éjjszakán át tartó kutyaugatással szemben.Nemmtudom,mennyi kell ahhoz,hogy valaki eljusson a mérgezésig,de szerintem nagyon sok.Nálunk a macskákat mérgezik,igaz a gazdák meg nem ivartalanítanak,így a bagzó macsik szétvizelik a környéket.Nálunk az ajtón csorgott be a húgy,mert egy kandur járt oda,de megmérgezni azt azért soha nem tettem volna.
2013. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem el, hogy van olyan probléma amit semmilyen más módszerrel nem lehetne megoldani, mint a méreg. Valóban vannak buta/paraszt gazdik, de sosem tudnék annyira lealacsonyodni, hogy egy ártatlen kutyák megmérgezzek, nem is beszélve arról, hogy az elszórt mérget nem csak kutyák ehetik meg, de akár egy kisgyerek is. Szerintem csak elkorcsosult lelkű, beteg emberek képesek ilyesmire...
2013. dec. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Firestorm ***** válasza:
100%

Itt a környékünkön az a szokás,hogy az ételbe gombostűt helyeznek...Gyönyörű szép magyar vizsla is annak esett áldozatául.Nem értek ezzel egyet,nem egy állaton kell bosszút állni,ha valami problémája van az embernek.

Sőt itt még az is jó szórakozás,hogy légpuskával lövöldözik a galambokat.Én sem szeretem őket,mégsem gyilkolom szerencsétlen madarakat.Mi van akkor,ha légpuskával egy gyereket vagy egy kutyát talál el az a beteg állat???

2013. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne kutyám, sőt félnék is a kutyáktól, vagy csak nem lenne kedvem kerülgetni a sz.rkupacokat meg a csorgó pisit, akkor megérteném őket. Sajnos az emberben megy fel a pumpa, én is sok kutyásra haragszom, pedig én is az vagyok. Persze nem mérgeznék meg egy kutyát se.

Én amit tapasztaltam: agresszív, kutyára támadó kutyát elengedve, gazdi nem tudja kontrollálni, kocsibeállón sz.rkupacok, más kutyájának idegesítése azzal h nem szól rá a sajátjára, kukák lepisilése, gumik lepisilése, idegen emberekre felugrás, biciklisek elé ugrás, kutyát odaengedi miközben mi piknikezünk (!!!) és rá se szól. Kutyáját odaengedi, miközben kérem, h ne tegye (mert az enyém fertőző beteg volt). Szóval még sorolhatnám... szerencsére vidéken élek, itt elég normálisan tartják a kutyákat, kutyafuttató sincs, szóval mérget nincs hol elhelyezni, de még így is belebotlok egy-két bunkó tulajba.

2013. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Lemérgezni egy kutyát, mert az utcán van egy kupac sz*r? Nem gondolod komolyan, hogy ez így normális lehet bárkinek is akár fél tőle akár nem. Akkor ha én félek a bohócoktól mérgezzem le az összeset, mert a r*hadék ott ugrál előttem a hülye jelmezében? Értem én, hogy te nem tennéd meg de már az is döbbenetes, hogy megérted aki ilyet tesz.
2013. dec. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Firestorm ***** válasza:
100%

Igaza van az utolsónak.

Ennyi erővel valóban némely roma származású egyedet is meglehetne mérgezni,mert idegesít,hogy állandóan visítoznak,kiabálnak,össze szotyiznak mindent,szétköpködik a ház előtti részeket,kiakarják rabolni az embert,esetleg viccből jól agyonvernek valakit,kötözködnek,fenyegetőznek és szúrkálnak.

2013. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó.Igény vóna rá, csak ezt büntetik..
2013. dec. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!