Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam viselkedese nagyon...

A kutyam viselkedese nagyon gyorsan megvaltozott, nem tetszik, holnap meg jon uj haziallat is valoszinuleg. Velemenyek\javaslatok?

Figyelt kérdés

8 es fel honapos pekingi keverek.5-6 kilo.kiskoratol nagyon odafigyeltem a nevelesere es ez latszodott is.sem emberrekkel sem mas kutyakkal nincs gondja sot...egesz nap csak jatszana.szofogado,kedves kutya.mar nagyon sokan megdicsertek a termeszete es hallgatasa vegett.de nagyon hamar fejlodik szerintem.4 honapossan mar felemelt labbal pisilt kint es jelolgetett minden fat,a macijat hagta es tobbszor kijott neki az egesz penisze es meg sorolhatnam.

de kb ket harom hete nagyon nagy valtozas latszik rajta,nyugodtabb,neha elvonul egyedul lenni, dominancia jeleit is mar eszleltem nala(leesett a foldre egy kocka csoki es o felkapta,raszoltam hogy adja oda de elfordult es elfutott az agyaba es gyorsan probalta megragni,amikor ki akartam nyitni a szajat hogy elvegyem ram morgot).azelott meg sohasem volt vele ilyen gond.amikor ettunk csak nezett es csurgatta a nyalat most meg probalkozik lopni,bele enni szo szerint a tanyerba.mintha agymosason ment volna keresztul,ezeken kivul viszont meg kedves es jatekos.holnap lehet hoz haza a parom egy koborcicat es nem tudom jo otlet e.marmint arra megeskudnek hogy nem akarna bantani,meg soha senkivel nem tett ilyen meg ha a msaik allat agressziv is volt,o akkor is csak jatszani probalt,arra lennek kivancsi hogy szerintetek mi okozta ezt a nagy atvaltozast es jo otlet e pont most egy macskat orokbefogadni?


2013. dec. 20. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Régen sem volt minden rendben, a hágás (bár tudom hogy vicces meg stb.) baromi komoly tiszteletlenség feléd, a kutyád már akkor se nézett téged semmibe sem. Amúgy ez csak egyre rosszabb lesz, most kell megfogni mert kamaszodik. Nem ajánlom mellé a macskát, nagyon nem, mert elvonja a figyelmedet és nyilván azzal fogsz a következő időben törődni, pedig a kutyáddal kéne mielőtt a fejedre nő. Hogyan reagáltál mikor megmorgott?
2013. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

raszoltam es buntetesbol levegonek neztem jo ideig.

a hagasnal meg eleg kicsi volt mar nem csinalja.

tegnap probaltam veletlenul leejteni egy kis virslit de mar nem futott el,azonnal kikopte amint kertem.viszont azt is eszreveszem hogy mintha mar nem engem tartana fonoknek hanem a parom.pedig mindidaig en voltam,az en labamnal logott egesz nap,hozzam bujt,az en labaimnal aludt,de most nagyon igyekszik a paromnal is ezt tenni.mintha az utobbi idoben jobban hallgatna ra,pedig o nem sokat van itthon.

2013. dec. 20. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ez kérlek azért van, mert a kutyád nagyon nem szófogadó, kedves stb. A hágás meg a jelölgetés pedig nem cuki dolog, amin röhögcsélni kell. Mindig is neveletlen volt, különben eszébe nem jutna megmorogni. Az eredmény beérett. Ez egy folyamat, nem az hogy hát most így ébredt a kutya és ettől a naptól fogva gonosz lesz.

Azért hallgat jobban a párodra, mert benne látja a komoly falkavezért, nem benned. Te jó leszel neki kiszolgáló személyzetnek, aki kényezteti meg minden.


El kéne olvasni pár komolyabb irodalmat a kutyanevelésről. Ismersz ilyen könyveket? Esetleg kutyasuliba mehetnél még vele.

2013. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem azon múlik kit tart főnöknek hogy kihez bújik, ki mellett sündörög, ez egy téves elképzelés. Kutyaiskolát tudok javasolni mert alapvető gondok vannak. Tudom, ez egy kiskutyánál nem tűnik fel annyira, de mindig gondolj bele mi lenne ha egy bernáthegyit nevelgetnél. Cuki lenne ha hágna? Cuki lenne ha lopná a kaját? Cuki lenne ha rád morogna? Ugye mennyire nem?

Lehet egy ivartalanítás lenne jó így első körben, sőt éppen esedékes!

2013. dec. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A jelenséget úgy hívják, hogy kamaszkor, el fog tartani még egy darabig, szóval kösd fel a gatyád. Ne lepődj meg semmin, lehetnek hullámvölgyek, te csak maradj következetes, majd elmúlik :)

A macska belefér, nem lett hirtelen gyilkos vadállat, max. kicsit erélyesebben kell majd vele tisztázni a szabályokat.

2013. dec. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!