Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig a lábamra akar ülni,...

Mindig a lábamra akar ülni, ez jelenthet dominanciát is?

Figyelt kérdés
Üdv. 5 hónapos szuka kutyám van. Semmi gond nincs vele, behívható, mindent megtanul, hallgat rám. Akkor is vissza tudom hívni, ha kutyák vannak a közelben. Tényleg, szépen sétál pórázon, nem ront rá a kajára, hanem kivárja a sorát. Teljes mértékben a Hogyan legyek falkavezér szerint nevelem, ami már bejött az elődjénél is. Ha erősebben rászólok, már lapul, pedig soha nem bántottuk. Szerencsére ez ritka, általában megérti egy nem-ből is. Viszont állandóan a lábamon akar ülni, amire azt mondták nekem hozzáértők, hogy lehet akár dominancia is. Ti mit gondoltok, így, hogy más téren minden oké vele?
2013. dec. 21. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ha rákakil az már tiszteletlenség de szerintem csak érezni akarja hogy van mellette valaki az én kutyám is mindig nekidől a lábamnak
2013. dec. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet akár dominancia is.

Meg akár nem is.

Arra figyelj, hogy ezen a téren ne legyen más probléma.

Ne tolakodjon a személyes teredbe, ha pl kaját készítesz elő, más állatot simogatsz, eszel, stb. Vagy ha mégis, egy rászólásra vagy eltolásra vegye a lapot, és álljon arrébb, tehát bármikor könnyedén, és következetesen fegyelmezni tudd.

Az nem kétséges, hogy C.M. alapelvei miatt kizárható hogy falkavezérségi gondok legyenek, az inkább elképzelhető, hogy az elvek gyakorlati alkalmazásánál vannak hibák.


Mindentől eltekintve emellett abszolút megerősítem az előző válaszolót, a gyakorlat nekem is azt mutatja, (puli szukánál) hogy teljesen nyugalmi állapotban keresi a fizikai kontaktust. Nem izgatott, nem domináns, nem követelőző, csak "érezni" akar fizikailag.

Ugyanezt vettem észre, nekidől a lábamnak, ráül a lábfejemre, ilyen apróságok. És elég jól ismerem a kutyámat, hogy tudjam milyen érzelmek uralkodnak éppen benne, és ilyenkor a dominanciának a nyomát se látom.


Egyébként C.M. is mindig ezt hangsúlyozza, a kutyának az "energiáit "kell figyelni, (mondjuk úgy, lelkiállapotát, hangulatát, aktuális érzelmi töltetét) és eszerint kiértékelni. Tehát nem önmagában a ráülés a baj, hanem hogy hogyan, miért, mi módon, milyen érzelmi töltettel történik.

2013. dec. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

...Még egy gondolat, magadat is figyeld, nem befolyásol e ezzel a kutya.

Ha emiatt megsimogatod, vagy vele foglalkozol, vagy arrébb kell menned, vagy bármilyen egyéb módon másképp csinálsz valamit, mint ha nem ülne rád, azzal már befolyásol téged.

Márpedig bármi nemű befolyásolás, manipuláció, irányítás, az mind a dominanciából ered.

2013. dec. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
...És még egy utolsó, (ígérem :D) ha neked ez kényelmetlen, vagy dominanciára utalót találsz a viselkedésében, indíttatásában, és le akarod erről szoktatni, akkor ne te menj arrébb, mindenképpen a kutyát tessékeld ki a személyes szférádból. Te maradj a helyeden.
2013. dec. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, valamennyire befolyásol. Nem erőszakolja ki a simogatást ilyenkor, de eltolom, és visszajön. Az is gyakori, hogy belemászik a személyes terembe, inkább tolakodik, kicsit erőszakosan. Igaz, ha rászólok, azonnal abbahagyja, és megy a helyére.
2013. dec. 21. 14:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Amennyire a sorok között tudok olvasni, ebben tényleg lehet némi dominancia. Igaz, elég távol áll attól, hogy letépje a kezed etetés közben, de azért nem árt ráerősíteni a saját dominanciádra ezen a téren.

Pl ha egy elküldés után visszajön, az kicsit szigorúbb tiltást igényel. Ha már úgy döntöttél, hogy elküldöd, azt vegye komolyan!

2013. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy 5 hónapos kutya. Közel akar lenni hozzád.
2013. dec. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!