Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy puli kutyám. Pontosan...

Van egy puli kutyám. Pontosan tudja melyek azok a ruháim amiben itthol szoktam lenni. Ha láttja, hogy öltözöm át, vagy meglátt abban a ruhában amit nem itthol hordok, akkor ugat, ugrál rám szinte nem akar elengedni. Hogyan lehet erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Úgy hogy letiltod róla. Elfordulsz, nem foglalkozol vele, levegőnek nézed, hozzá se szólj, rá se nézz. Azért csinálja, hogy magára vonja a figyelmed és úgy látom sikerül is neki. Tégy ez ellen.
2013. dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor őrül meg, ha látja, hogy azt a kabátomat, vagy nadrágomat veszem, amiben a kutyasuliba megyünk.


Tiltsd le róla, szólj rá, hogy fejezze be, legyél határozott!

2013. dec. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Rászólok,sőt rákiabálok de az nem segít.Ha vissza bejövök a házba kaparja a kilincset hogy be akar jönni.Holnap megpróbálom levegőnek nézni elfordulni.És addig ne menjek ki a kapun míg abba nem hagyja az ugatást?
2013. dec. 18. 16:31
 4/14 anonim ***** válasza:

Én a helyedben közömbösíteném erre. Azaz mondjuk egy héten át napi többször átöltöznék, akkor is, mikor nem is megyek sehová.

E mellé természetesen, amikor öltözöl a kinti ruhádba (akár elmész, akár nem), ne nézz rá, ne foglalkozz vele. Viszont, ha nagyon pofátlan, akkor parancsold a helyére -de csak akkor, ha képes vagy erre, viszont, ha ez nem megy, akkor szerintem kéne nektek egy suli, ahol megtanulod legalább az alapokat.

2013. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Remélem használ,kifogom próbálni.Köszönöm szépen.
2013. dec. 18. 17:18
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát bocsi... de soha nem "parancsoljuk a helyére" a kutyát büntetésből! az az ő helye, ahol jól érzi magát, nem büntető helység!
2013. dec. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát bocsi, de ki mondta, hogy büntetésből parancsolja a helyére? Egyszerűen küldje a helyére, hogy ne legyen láb alatt. Ott ő nyugton van, ő meg nyugton öltözik, ilyen egyszerű.

Vagy szerinted, mikor jönnek vendégek, és én a helyére küldöm a kutyát, az büntetés? Vagy ha csinálok valamit az ő szintjükön, és nem akarom, hogy ott tébláboljanak, és úgy küldöm a helyükre őket?

2013. dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Van különbség aközött, hogy a helyére parancsolom, vagy ha csak elküldöm.
2013. dec. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mind a kettő egy "menj-a-helyedre" vezényszót jelent. Vagy te még nem hallottad a vezényszó=parancsszó terminust? Írhattam volna, hogy a helyére vezényli, de hát ilyet ritkábban mondunk.

Vagy nem tudom, én nem könyörgök a kutyámnak, hogy menjen a helyére, hanem oda parancsolom, és ezt ugyanúgy meg kell csinálnia, mint az ül vezényszóra a leülést, vagy a hívásomra a bejövetelt. S kezdjük ott, hogy az ember vezényszóval nem tud büntetni, mert az feladatba rakás, nem büntetés. Büntetés az lenne, ha a Kérdező nem a helyére parancsolná, hanem vezényszó nélkül elzavarná magától, és akkor mindegy, hová megy a kutya, csak ne legyen a Kérdező közelében. Nah, az büntetés (ill. nyilván, ha valaki üvöltve küldi a helyére a kutyát, az is az, de számomra a "parancsolni" nem azt jelenti, hogy üvöltök, hanem az egy nyugodt, de határozott magatartás).

De lehet, hogy csak én gondolom így, szóval remélem, a Kérdező is olvassa ezt magyarázatképp.

2013. dec. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jah és az is egyfajta büntetés, amit legelőször írtam, hogy ne foglalkozzon vele, forduljon el tőle. A figyelemmegvonás egy nagyon hatásos eszköz.
2013. dec. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!