Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak előrehaladott...

A kutyámnak előrehaladott EPILUS daganata van az alsó állkapcsában. Sajnos nem műthető de az orvos nem javasolja az altatást sem . Sokat vérzik neki. Mivel tudnám megakadályozni a vérzést?

Figyelt kérdés

#daganat #epilus
2013. dec. 22. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Próbálj neki puha ételt adni, ha száraztápot kap, akkor előtte áztasd be vízbe, amíg megpuhul. Csontot kerüljétek. Viszont mivel nem rág, így a fogát mosni kellene rendszeresen.
2013. dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szia. Esetleg egy konzultációra elvihetnéd a doktornőhöz, hátha lézeres terápiával javitható a helyzet.


[link]

2013. dec. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kiskorától úgy neveltem (rossz szokás) hogy tud villáról és kanálról is enni. Így az evéssel nincs baja. Csak ha vakarózik pl a combját, dörgöli a daganatot és vérzik neki sajnos egyre többször :( Mivel szoba kutyus, velem alszik, és volt már rá példa, hogy éjjel míg aludtam kidörzsölte és nem részletezném mekkora vérfürdőre keltem :S Arra gondoltam, veszek neki vagy szájkosarat, és csak evésnél veszem le, meg ivásnál, vagy gallért. Sajnos egyre többször (az utóbbi 4-5 napban szinte 2-3 alkalommal is) vérzett neki, szó szerint csepegett :S Így most a vérveszteségtől aluszékonyabb, de eszik rendesen konzerves kutyakaját meg puha házi kosztot, virslit stb. Játszik, jó kedve van, szóval a közérzete teljesen jó. A daganat kifelé nő neki, így ha pl vakarja magát vagy a földről eszik, hamar (szinte pillanatok alatt) elkezd vérezni :( Erre kellene valami megoldás. Az orvos szerint nincsenek fájdalmai, és a vérzést leszámítva is boldog, emiatt sem javasolja az altatást. Észre vettük, ha vérzik neki, ő azt nem érzi O.o .... Csak megdöbben megijed mikor rohanok oda és papírzsepivel tekerem be a daganatát.
2013. dec. 22. 12:42
 4/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem a honlapot, a baj, hogy én kb 270 kilóméterre lakom Pesttől :( Ilyen terápia van vajon Debrecen közelében is?
2013. dec. 22. 12:44
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem kérdezd meg az álltorvosotokat, ha hatásosnak tartja, akkor biztosan tud keresni valakit ott a környéken.
2013. dec. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amint elérem, megkérdezem. A másik problémám: az állatorvosunk egy felelőtlen alak :( Sajnos a környéken viszont csak ő van :(
2013. dec. 22. 14:36
 7/12 A kérdező kommentje:
Epulis a betegség helyesen írva :(
2013. dec. 22. 14:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Keress egy másik állatorvost, ha a tieteket felelőtlen alaknak tartod. Attól, hogy ő nem tudja megműteni, nem biztos, hogy másik állatorvos sem tudná megoperálni. Nem jó, ha minden nap vérzik, mert előbb-utóbb vérszegény lesz. Valami nagyobb város csak van a környéketeken,általában minden megyében van legalább 1-2 jól felszerelt állatorvosi rendelő, én biztos nem hagynám annyiban a dolgot a helyedben.
2013. dec. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mellesleg Debrecenben ott az Állatorvostudományi egyetem is.
2013. dec. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Melyik állatorvostudományi egyetem is van Debrecenben? Hülyeséget azért ne írjunk...
2013. dec. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!