Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Van egy 12hetes shi-tzu fajta kiskutyám és kb 1 hete észrevettem, hogy nagyon vakarózik és nyalogatja a hasát. Most megnéztem és hámlik a bőr, vagy korpás nem is tudom. És elkezdett hullani a szőre is. Levendulás illóolajat szoktunk csepegtetni rá. Lehet, hogy arra allergiás, vagy netán valami más dolog van a háttérben.

2013. dec. 25. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Minek cseppet tízek rá az olajat? Feltehetően allergiás rá, és túl jót sem tesz neki. Fürdessétek meg kutyasamponnal, és kenjétek be egy kis körömvirág krémmel 1 nap alatt meg kéne szűnni a vakarózásnak , ha nem akko doki
2013. dec. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Allergia,atka,stb.Orvoshoz kell vinni.Nem tudom,milyen kiszerelésben nyomod rá az olajat,de humán felhasználásban is csak higítva lehet felhasználni,kutyãra meg semmi ilyesmit nem lehet rakni.
2013. dec. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hígítva csepegtettem rá, ismerős ajánlotta bolhák ellen
2013. dec. 25. 07:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Bolhás a kölyök? Így már más a helyzet. Simán lehet bolha allergia . Takaritsátok ki a kutyát , és a környezetét
2013. dec. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem bolhás, csak ki volt egy kicsit engedve a macskákhoz és a macskák bolhásak voltak, ezért ajánlotta ismerős az illóolajat, semmi nincs a kutyán, csak hámlik meg elkezdett vedleni, nem látványosan.. :(
2013. dec. 25. 07:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne csepegtess rá többet,és ha nem javul,vidd orvoshoz.A bőrbetegségeknél vagy allergiánál szabad megvárni,mig látványos tünetei lesznek.Vannak bőrre cseppenthető bolha és kullancs irtók,riasztók,inkább abból használj jó minőségű terméket.
2013. dec. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors válaszokat !
2013. dec. 25. 08:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!