Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felengedik a kutyát a buszra...

Felengedik a kutyát a buszra szájkorár nélkül?

Figyelt kérdés

Holnap megyek a nagynénémhez..és van egy törpetacsim..

sajnos az utat csak busszal tudjuk megtenni szájkosarunk viszont nincs.

nemtudom hogy fel-e engedik a buszra ugy hogy az ölembe fogom?!


2013. dec. 25. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Akkor tedd be hordozóba.
2013. dec. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3 hónapnál idősebb kutya,csak szájkosárral utazhat.Bár némely fajtánál nem értem,hogy várják el,de ez a szabály.


1x a vonaton a kaller belekötött egy hölgybe,aki egy francia buldoggal utazott,hogy nincs rajta szájkosár.Mire a hölgy kiakadt,hogy nincs is rá való szájkosár...Mellesleg pl. francia buldogravaló szájkosárral még én sem találkoztam.


Na de a lényeg,hogy kell szájkosár,vagy box-ba kell szállítani.

2013. dec. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát a legtöbbször kell. Én anno vittem 1 év körüli amstaffot volánon ott kérték a szájkosarat. Viszont pici kutyát egy nagy sporttáskába vagy utazótáskába bele lehet tenni és talán akkor poggyászként engedik. Amúgy valami kis textil szájkosár ami a célnak megfelel lehet csinálni.
2013. dec. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogyha egy övvel átfogom a száját az megfelelő? Box sincs ugyan is eddig mindig kocsival utaztunk ês nemvolt rá szükség.
2013. dec. 25. 17:26
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szabály szerint ha nem zárt hordozóba rakod, akkor kell. Elég, ha bekötöd lazán egy vékony övvel-pórázzal, feltéve ha hagyja a kutya.

De ha mázlid van, nem szólnak...bár én nem alapoznék arra.

Roti-nj mixem van, ha nincs nálam a halti v. a szájkosár, akkor a pórázt rákötöm a szájára, alul van a csomó és a fülei mögé viszem fel, ahol meg átkapcsolom és pórázként fogom

2013. dec. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kötelező,,ezért fel sem engedhetnek,a vezetőn múlik,illetve leszállíthatnak ,plusz a kutyának is kell jegyet venned.Kicsi kutyának lehet textil szájkosarat venni olcsón,én azt csatolom a nyakörvére.Még soha nem tetették fel rá és gond nélkül utazhattam.
2013. dec. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!