Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevállaljak még egyet?

Bevállaljak még egyet?

Figyelt kérdés
Van 2 gyönyörű törzskönyves színizom kutyusom(boxer, francia buldog) és egy törpe mopszi keverékem :) Nincs célom velük(lassan ivartalanítás), csak szimplán imádom a kutyákat :) 4,5,8 hónaposak és rettentő okosak.. a kutyaovi legjobbjai :) De utóbbi napokban gondolkoztam, hogy veszek egy amstaffot is.. Sokan úgy gondolják, hogy állat kínzás, hogy ennyien vannak.. pedig nagy kertes házban élek, és 0-24 ben velük vagyok.. Be merjek még egyet vállalni szerintetek?

2013. dec. 26. 17:20
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Ha szeretsz velük foglalkozni, akkor igen :)
2013. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg a 2 éves kort, kamaszkorban tudnak cifrákat produkálni, szvsz 3 kutyát is merészség bevállalni ilyen kis korkülönbséggel, de te tudod.
2013. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
3 kölyök van egyszerre? te jó ég :D én várnék. legalább később is tudsz kiskutyázni.
2013. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Abba gondolj bele h ez mind szép és jó de már most túlvállaltad magad mert ezek a kutyák egyszerre fognak megöregedni...és 4-5-6 évesen majd veszel még egyet, meg amikor az is 2-4-5 éves lesz, és ezek még mindig meglesznek....tehát addigra 5 vagy még annál is több kutyád lesz. Ha neked ez jó és tudsz velük kalkulálni az elkövetkezendő 10-15 évben (gyerek, munka, suli, nyaralás stb) akkor igen. Én biztos nem tenném. SZerintem minőségien ennyi kutyával nem lehet foglalkozni - ezt tapasztalatból mondom. De Te mondtad h nincsenek céljaid velük...szal ahogy érzed. Én nem tenném, mondom.
2013. dec. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Egy pár kutyus már megöregedett nálam.. :)

Megpróbálom a legjobbat nyújtani neki.. szuperprémium tápot kapnak 2 naponta, páratlan napokon pedig belsőséget főzök nekik..Mintha csak a gyerkőceim lennének, és tisztában vagyok vele, hogy felelősséggel tartozom értük..talán ez a legutolsó dolog ami eszembe jutott, mivel magától érthetödő :) Anyagiakkal nem hiszem, hogy az utóbbi pár évben meg probléma lesz .. :) Köszönöm a válaszaitokat.

2013. dec. 26. 18:01
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem,én nem gyűjtögetnék,hanem várnék.Azalatt a tíz plusz év alatt,biztosan belefutsz még néhány kutyãba,amelyik tetszik,de nem tudod majd bevállalni,mert túl sokan lesznek.
2013. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nekem is igényem van mindig új kutyákra a 2 sajátom mellé, megbolondulok értük, imádom a totál különböző jellemeket megismerni, ezért is ideiglenesezek:) A kutyáknak is segítek, mert a menhely/ utca/ altatás helyett nálam vannak, és pár havonta új kutyám van, amíg jó gazdit nem találok neki.
2013. dec. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon szép dolog tőled :) gratulálok :)

Mi a noé állatotthonba szoktunk ellátogatni persze nagy mennyiségű adománnyal..Imádom az állatokat :)

2013. dec. 26. 20:23
 9/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tuti nem vállalnék be még egyet három kölyök mellé.

1. anyagiak miatt sem

2. három kölyök napi KÜLÖN-KÜLÖN sétáltatása, tanítása, nevelése, képzése baromi sok idő

3. kamaszkorban így is a hajad fogod tépni

4. a már említett egyszerre megöregedés

2013. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Hovarju ***** válasza:

Én nem vállalnék többet. 3 kölyök felnevelése és a velük való foglalkozás rengeteg időt igényel.

Én várnék még legalább 2-3 évet, amíg a mostani kölykök már felnőnek, szófogadóak. Akkor már több időd lehetne az új kölyökre, és az öregebbektől is sokat tanulhatna.

2013. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!