Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassuk össze őket?

Hogyan szoktassuk össze őket?

Figyelt kérdés
Na a helyzet a következő: mamánál van két kutya, az egyik egy 12 éves keverék, a másik egy 4 éves jack russel. A keverék mellet sok kutya volt már de ahogy idősebb lett egyre nehezebben viselte a többit.A jacky kölyökkora óta vele van. Ők egész jól kijönnek, együtt alszanak esznek stb. a lényeg hogy a jacky nagyon ragaszkodik a keverékhez. De most mama meglepetésként szerzett egy 3. kutyát egy tacskót. Uncsimnak hozta el, de neki nem kell és nincs szíve visszavinni. A tacsit utcára tették ismerős fogadta be és így került mamához. Elhanyagolták, sovány és kicsit agresszív is. A mi két kutyánk kiközösíti, nem engedik be a házba, elveszik a kajáját és ketten egyszerre támadják meg (pedig a jacky eddig mindegyik kutyával kijött). Ja és kan kutya, ahogy a jacky is. Az öreg keveréket féltem nehogy valami komolyabb baja lesz a verekedésből, illetve a környéken sok a szuka meg a hatalmi harcok miatt is nem akarom hogy a jackynek is baja legyen. Közben viszont sajnálom a tacsit mert nagyon szeretetéhes és bújós kutya, de mamának nem igazán van rá ideje hogy ezzel foglalkozzon, a többi bántja, éjszaka ugye fázik mert nem mehet be a házba, és enni sem eszik rendesen. Mit csináljak vele? Tudom, hogy az lenne a legjobb neki ha új gazdához kerülne ahol nincs más kutya, de mama nem akarja hogy elvigyék tőle. Arra is gondoltam hogy a másik két kutyát haza hozom de az öreget már nem akarom "bolygatni", illetve amíg nem szükséges nem választanám el a jackytől. Ezért; hogy, mivel szokassam össze őket? Azt vettem észre ha sétálni megyünk akkor nem mennek egymásnak és szépen jönnek 3-an együtt. Mama nem igazán akarja sétáltatni őket, de valahogy rátudom venni. Ez jó lenne elkezdeni az összeszokást? Mamámnak kéne csinálni mert én csak hétvégén megyek hozzá.

2013. dec. 26. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért nem a tacskót hozod el? Csak úgy maguktól nem fognak összemelegedni.

Ha a mama nem akarja, hogy más gazdája legyen a tacsinak, erősítse meg magát és tegyen róla, hogy ne egyék el tőle az ételt, legyen meleg helye, ahova behúzódhat. Semmivel sincs most jobb sorsa a befogadottnak, mint az utcán volt.

2013. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát itt rengeteg probléma van,nem is tudom hol kezdjem.


A keverék a rangidős ez egyértelmű,a jack behódolt neki,eddig ők ketten voltak 1 falka.Nagymamádat semmibe veszik,téged is.Egyiknek sem írtad le a nemét,pedig az sokat segítene.


Nem hiszem,hogy a mamád akarata és időráfordítása nélkül bármi változna,mivel alapból ő él velük,neki kellene rendet tenni.

A legjobb lenne a tacskónak új gazdát keresni,és nem hozni több kutyát a házhoz.

Ezt értesd meg a mamáddal,mert a tacsi így is szenved.

2013. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De írtam hogy a tacsi és jacky is kan kutya, a keverék ivartalanított szuka. Én úgy vagyok vele hogy nem is engem kell tisztelniük mert nem velem vannak nap mint nap, hanem mamával. (egyébként a jacky és a keverék hallgatnak rám, csak a tacsi nem és ő kicsit az emberekkel szemben is agresszív, ő egyáltalán nem hallgat senkire) Van meleg helye és most már eszik is rendesen, szépen kezd kikerekedni. A tacsit nem hozhatom haza, mert nem szokott macskákhoz nekünk meg 2 is van és csak a jacky viseli el őket így csak ő jöhetne hozzánk. Arra kéne megoldás hogy ne verekedjenek, és hogyan kezdje mama összeszokatni őket? Különítsük el őket egy időre? És ha később összeengedjük akkor már nem mennének egymásnak?
2013. dec. 29. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!