Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever vagy Husky?

Golden Retriever vagy Husky?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik legyen?

Nem tudom eldönteni mindkettő nagyon tetszik. Tudom hogy mindkettőnek nagy a mozgás igénye ezért hezitálok köztük.



2013. dec. 27. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

a 2 kutyafajta eléggé különböző, így attól függ milyen kutyát szeretnél

vagyis ne a kinézete alapján dönts

2013. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én mindenképp a goldi mellett teszem le a voksom, hiszen nagyszerű társ, barátságos, népszerű, gyönyörű, okos, könnyen kezelhető.

A huskynak hatalmas a mozgásigénye, nem annyira szófogadó, és nehezen viseli a meleget. Persze emelett sok jó tulajdonsága is van, csak próbálom kicsot fényezni a golden retrievert. :)

2013. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Ez nem ilyen könnyű.Te mit tudsz neki megadni(pl. mozgásigény kielégítése)?É mit vársz el?Házörzőt?Vagy inkább gyerekbarát kutyust?
2013. dec. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szóval én alapvetően Husky párti vagyok ( van 4) én mellette tenném le a voksom, de most jön az "atyai jó tanács" .

A husky egy igen makacs kutya, és olykor kezelhetetlen, de nem reménytelen és szeretettel bármit elérhetsz és egy életen át a társad lehet. Hid el nekem. Hogy szökős-e? Lehet, én nem tapasztaltam az enyémekre, pedig ha akarnának eltudnának menni. Mennyire makacs? Nagyon, ezért jó, hogy én is önfejű vagyok, mert így a kutya is enged és én is. Bánt más állatot? Baromfihoz ne vidd, egyébként ha kiskorától hozzá szoktatod, nyert ügyed van. Gyerekek? Nem nem bántsa őket, csak nevelni kell, de alapvetően gyerek barát.

Sokat mozog? Igen. Én kennelben tartom őket, külön-külön a baj elkerülése végett és kivannak engedve minden nap, hetente kétszer meg futok velük. Nekem bevált. Nem fáradtak, nem hiperaktívak. Csak huskyk. ;)

Ás? Igen. De melyik kutya nem?

Hát egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha kérdésed van, írj nyugodtan tudok válaszolni.

Retriver: Tény, hogy nyugodtabb természetű kutya, de nem tudhatni, hogy ki lesz a kivétel. Egy Golden-Német juhász keverék kutyus gazdija is vagyok. Szóval én meglepődve tapasztaltam, hogy fél a kutyusom a víztől. De ők is gyerek barát kutyusok alapvetően, nem olyan szökősek. Nem olyan makacsok. De nem bántásból, előre elnézést, de nehezebben tanulnak a husky-nál.

Nos én csak azt tudom neked mondani, hogy te dönts és ne más, a kutya válaszon téged és ne te őt. Vagy legyen egy igazi első látásra ő kell kutyus. Megkönnyíti bármelyik fajtát is választasz a dolgod.

Ha van kérdésed, írj. :)

2013. dec. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat !
2013. dec. 28. 11:49
 6/12 anonim válasza:
Nekem kan Huskym van. Bár nagyon makacs, de hihetetlenül aranyos és szeretnivaló. Tipikus díszkutyus, aki nagyon szeretni fog. De arról tegyél le, hogy szót fog fogadni, vagy bármt megtanítassz neki. Alapvetően nem buta, csak nagyon önfejű. Viszont egy nagyon jó társ:) Nekem mindig is Huskym volt, mindegyiket nagyon szerettem. Vegyél Huskyt!:))
2013. dec. 31. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
goldi
2013. dec. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nektek is köszönöm!:)
2013. dec. 31. 19:13
 9/12 anonim válasza:
2013. dec. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nekem mindkét kutyafajta a kedvenceim közé tartozik.Valószínûleg huskym lesz majd a közel jövôben,mégis azt mondom neked inkább,hogy

Golden retriver.:)

Goldi:

jó modorúak,inteligensek,bájosak,könnyen nevelhetõk,mindig türelmesek és kedvesek a gyerekekkel,nagyszerû társak,vagy családi kedvencek,nem valószínû hogy támadnak,mégis igen jó házôrzõk,rendszeres ápolást igényel,sokat vedlik,legalább egt hosszú sétára van szükségük minden nap,de mèg jobb ha szabadon is futhatnak.

Az allergiás bõrgyulladás általános,és azzonali figyelmet igényel.Hajlamos csipõizületi diszpláziára és genetikai eredetû szembetegségekre is.

2014. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!