Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Erdélyi kopó kiskutyám...

Van egy Erdélyi kopó kiskutyám 7 hónapos! Többi lent? SOS?

Figyelt kérdés
A kopó elött a többi kutyámat sileresen betanítottam, elfogadták hohy én vagyok a falkavezér.De a kopó kifogott rajtam,igaz hogy 5 hónaposan hoztam el ami picit későn van! Lebontotta a folia sátrunkat,szétép mindent saját kedve szerint pakol,nagyon akaratos pedig keményen van fogva csak a károkat csinálja és már nagyon nagy összegben van! Anya már azon gondolkozik hogy odaadja egy vadásznak! De én nem szeretném mert a kutyát én hoztam, nekem kell megoldanom a helyzetet! Hogy törjem be? SOS! Várom a javaslatokat?
2013. dec. 28. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Eddig mivel próbálkoztál?

Érdemes lenne erdélyi kopósoktól tanácsot kérni, akik jól tudják, általában mi szokott a fajta egyedeinek beválni. Biztos van nekik fórumuk.

2013. dec. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Betörni" XD Ez nem egyló, ilyen hozzáállással csoda, hogy az eddigi kutyáiddal nem volt nem volt gond, bár ezek után gyanítom azok inkább féltek, mint tiszteltek.


Le kell kötni az energiáit. Szellemileg, testileg. Ennyi a nagy titok.

Amíg nem elégíted ki az igényeit semmit nem várhatsz tőle.

Miután vadászkutya, nem lesz egyszerű, de napi néhány órás séta, kiszagolós, nyomkövetős játékok, apportírozás, segít.

2013. dec. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen kutyáid voltak előtte?A rombolás nem a vezérség nem elfogadása miatt van,hanem mert tele van energiával és nincs levezetve,ahogyan az ösztönei sem.Nem betörni kell,egy kopót nem is lehet,hanem megfelelni az igényeinek,vagy valóban ,odaadni egy vadásznak.
2013. dec. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az erdélyi kopó egy hatalmas mozgásigényű fajta, naponta többtíz kilométert kellene futnia, emellett szellemileg is le kellene fárasztani és akkor meglátod nem lesz se ereje se kedve rombolni, ez itt nem nevelés meg keménykedés kérdése. Most mennyit mozgatjátok egy nap?
2013. dec. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem is volt, mindent összerágott,

a kiterített ruhát leszedte, a facsemetét kinyírta, mert volt rajta egy 1 cm x 5 cm-es papírka, amit fújt a szél.

próbáltam vele futni, de egy macska miatt majdnem autó alá rántott.

nem tudtam lefárasztani, ha elszökött, egész napot futott, és kimerülve jött haza, 3 napig az izomláztól fel sem tudott állni. rossz társ voltam neki - most már tudom

2013. dec. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sz*pd le a kutyat aztan nem lesz semmi baja.
2014. jan. 2. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy kopó nevelése nem kezdő kutyásoknak való feladat. A kopóknak nagyon nagy a mozgásigényük és amellett szellemileg is le kell őket fárasztani. Nagyon okos kutyák, könnyen taníthatók, és kell nekik a napi minimum 2-3 óra aktív mozgás. Minden kutya elfoglalja magát, amikor unatkozik. Ilyenkor előfordul, hogy kisebb-nagyobb károk keletkeznek, de erre nem elsősorban a nevelés a megoldás, hanem a kutya igényeinek megfelelő kielégítése. Ha ezt nem tudod biztosítani, akkor ne tarts erdélyi kopót!
2014. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jajj az első év... ne aggódj, megkomolyodik. Őket szerintem lehetetlen tartósan lefárasztani az elején. 4óra aktív futás után az enyém aludt egy órát és utána megint pörögni kezdett, hihetetlenek. Egy németjuhász tartása sétagalopp mellettük.
2018. jún. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!