Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy új születet...

Mennyibe kerül egy új született boxer kiskutya faroklevágása? (kb) 1naposak.

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 16:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Milyen doki mond ilyet, hogy 4 napos korukig nem érzik???? AKkor mégis, szerinted miért visít, amikor levágják neki???

Fáj az, hidd el, csak ha még nagyon kicsi, nem hagy benne maradandó nyomot, nem okoz traumát. De ettől még fáj. És élete során is hiányzik neki. De persze nem tudatosan.

2009. nov. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Kérj segitséget a boxered tenyésztőjétől, a régiek általában maguk vágnak, 3 napos korban. Amugy 1000 ft körül van. csak addig sir a kiskutya, amig fejjel lefele van, utána alszik békésen.
2009. nov. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz állatorvost találni aki ma megcsinál egy kupírozást !

Én 4 el beszéltem (fülvágás miatt) Mindegyik azt mondta: Ha kiderül hogy ő levágta a kutyám fülét , bevonják a diplomáját és x évig nem dolgozhat mint állatorvos , ja és még birságot is kap ! Erről ennyit ! Úgyhogy nekem is megmaradt a kutyám füle és most már semmi pénzért nem vágatnám le a gyönyörű fülecskéit!

Amúgy egy lovardába lovagoltam és valami terrier volt ott , befedezteték és a gazdája az a bunkó .... mikor megellett akkor amivel a lovak patáját szokták vágni körmöléskor azzal vágta le saját maga 1 naposan !Szegények úgy sírtak :(( De el is pusztultak ... szerintem fertőzés miatt :S

2009. nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
én sjanos 3 hónapos korban tudtam csak levágatni neki mert akkor hoztuk de 7500 FT volt
2010. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
szóval.ismerősömnek most született yorki kutyája és az állatorvos kiment megnézni a kiskutyákat. maga az orvos kérdezte meg ,hogy levágja-e a farkukat. csak egy nyisszantás ollóval. egyébként vannak olyan kutyafajták akiknek vágják a farkukat mert ha a növényekbe, nádasba csapkodják a farkukat megvágják és akár el is vérezhet!! erre volt példa a baráti körömben.szerintem állatorvost hívj fel, hogy ajánlja-e és ,hogy mennyibe kerül de tudomásom szerint 500ft/kutya.ja! és nemrég olvastam egy kutyás könyvbe a boxerről, (mert tavasszal én is ilyet veszek)leírta az alapvető jellemzőket és ott volt , hogy farkát csonkolják. megnézném azt a standardot. a kérdésre a válasz 500ft/kutya ismét. de gondolom mársikerült megoldani de ehhez muszáj volt hozzászólnom
2010. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
az én boxerem már hosszú farkú és mindnki imádja. egyébként ha "vágják" akkor annak az a módja, hogy születés után a tenyésztő lecsípi két ujjával a farkat. ekkor még ez lehetséges és nem is vérzik. nem is fáj. de jobb a kutyának farokkal, segít neki az egyesnúlyában. ráadásul már sok olyan boxer kiállítás van ahova vágott kutya már nem is jelentkezhet.
2010. ápr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

tisztelt tudatlan hozzászólók! annak hogy a kutya farokkal és lógó füllel születik persze oka van, de annak is hogy annak idején mikor kialakították ezt a fajt miért döntöttek a vágás mellett. Ezek nem esztétikai, hanem egészségügyi szempontok. A boxernek a hosszu farok egyáltalán nem praktikus. Gondoljunk csak bele mikor ez a szeleburdi izgő mozgó kutyus a vékony farkával csapkod méghozzá elég hevesen (aki ismeri a fajtát az tudja!!)az nagyon könnyen megsérülhet,eltörhet ami sokkal fájdalmasabb a kutya számára mint 1-2 naposan a farokvágás. A fülére szintén érvényes az egészségügyi szempont. Ezeknek a területeknek elég rossz a vérellátása és nagyon nehezen gyógyulnak ha megsérülnek és könnyen elfertőződhet. A törvényi előírások pedig ezeket a szempontokat nem mindig veszik figyelembe (SAJNOS)így ezért tiltják, mert mondván nem fajtajelleg, tehát nem öröklődik így állatkinzásnak minősül... Nem biztos hogy a törvényalkotók alaposan megismerték a boxert mielőtt így döntöttek!

4 boxer tulajdonosaként csak ugy megkérdezem hogy lehet ilyet kínzásnak mondani egy boxer esetében??? Tapasztalatból mondom hogy olyan magas a fájdalomküszöbe ennek a fajtának(ha egyáltalán van neki) hogy csak nagyon nagy sérülés esetén mutat fájdalmat.

2010. szept. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Aki nem tartott még Boxert, arra kérem, az olvasáson túl, ne tegyen semmit, mert ezt a sok sületlen baromságot eszméletlen fárasztó olvasni!

Mi ez a hülyeség, hogy a kutya elveszti egyensúlyérzékét???? Szent szüzanyám!! Bár, ha jobban belegondolok, tömegével láttam botladozó, részeg módjára kacsázó Boxereket a kiállításokon, sőt, a csonkított farkú K9-es Boxerek is rendszeresen eltévesztik a célt és a gazdájukat fogják meg... Mielőtt, ehhez hasonló őrjítő ostobaság leírása valakinek eszébe jutna, gondolkozzon már el azon, hogy a Boxereket (de említhetném a Dobermant, a amstaffot, az argentin ...stb) kb. 100 éve tenyésztik és azóta metszett farokkal tartják.

Ja! És a kutyák elsősorban NEM a farkukkal kommunikálnak egymással, hanem szagokkal, testmozdulatokkal és természetesen hangokkal.


Abszolút egyetértek az előttem szólóval!

Világéletemben boxereim voltak. Volt vágatlan is, aki 'Z' alakúra tőrte szét a farkát... Aki ismeri a fajtát, az tudja, hogy Ők törzsből (rettentő heves tekergő mozdulatokkal) csóválják a farkukat, ami sajnos védtelen és meglehetősen vékony. Az idősebb korban történő meccés már fáj a kutyának és altatásban végzik, de újszülött korban, kb. egy oltással egyenlő fájdalmat válthat ki. Abszolút elhibázott ez a törvény, ami későbbiekben komolyabb egészségügyi problémákhoz vezethet.

2010. okt. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
1500-ba levágták! Ennyit kellett volna írni, ha itt teszek fel kérdést sose kapok normális választ! Egyébként a kérdés óta nekem is van 4 boxerem :) Farok nélkül mind a 4...
2010. okt. 16. 07:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!