Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Blue merle border collie-t...

Blue merle border collie-t tenyésztenek Magyarországon? Úgy átlagban a merle kutyák (pl. mudinál, stb. ) drágábbak, vagy olcsóbbak mint a társaik? (Természetesen tenyésztőnél! )

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 13:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg menhelyen lehet ilyen kutyusokat találni?
2013. dec. 30. 13:25
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Így önmagában merlét biztos nem tenyészt senki, mert a merle kutyáknál sokkal több betegség fordul elő. Olyan lehet viszont, hogy egy alomban van merle is, de ez nem gyakori.
2013. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Nekem mentett mudim van aki merle. :) De csak akkor vállalj be ilyen kutyát, ha van rá elég szabadidőd. :) Pl az én mudim rengeteg mozgást igényel. :D Napi 1 óra séta, réten rohangálással az teszi ki a háromnegyedét. :D Napi fél óra agyi lefárasztás, tanítás, és még fél óra játék, ha belefér. :) Szóval nekem az a tapasztalatom, hogy rengeteg energiája van egy mudinak, a border collie, meg csak durvább. :D Ha nincs sok szabadidőd, akkor vegyél merle tacskót. :P Azok is nagyon szépek, okosak, viszont elég nekik egy rövid séta, meg egy nagy labdázás. :D Viszont én olyat még nem hallottam, hogy beteges lenne. :O Több ismerősömnek is van merle kutyája, egyiknek sincs semmi baja. A színváltozat nem ok arra, hogy beteg legyen a kutya. :)

A kutyámról egy kép. :)

[link]

2013. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Sok helyen tenyésztenek merle border colliet Magyarországon, de mivel ezek tiszta vonalban nem tenyészthetők(a merle x merle párosítás szigorúan tilos), így minden alomban csak pár merle kölyök fordul elő. Nem gondolom, hogy ők feltétlenül drágábbak lennének, mint a fekete-fehérek, ez inkább az adott alomtól és a kölyök minőségétől függ, de ritkábbak jóval és esetlegesen többet kell várni rá a tenyésztőnél, hogy egy ilyen színű kutyát kaphass. Az első hülyeséget írt, a merlék semmivel nem betegesebbek a más színváltozatoknál, legalábbis border collieban biztosan nem.
2013. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Igen, tenyésztenek merle kutyákat is, több kennelben is. Általában ugyanolyan áron van mint a többi színű kutya. De kennelenként és párosításonként változhat az ár.

[link]

2013. dec. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak a duplamerle kutyák járnak megbetegedéssel (vagyis nincs recesszív merle génük, csak domináns). Egy merle kutya nem feltétlen lehet beteges.
2018. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!