Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy működik a kutyával való...

Hogy működik a kutyával való gombászás?

Figyelt kérdés
Van a közelben egy erdő, elég sok fajta gomba van ott. Na az lenne a kérdésem, hogy milyen az amikor kutyával keresnek gombát? Van egy tacskóm, imád szaglászni, meg megkeresni az elrejtett labdát. Nem fogyasztásra, csak hogy szórakozzunk egy kicsit, gondoltam ezt a gombászát. De ez, hogy működik? Hogy kell rá megtanítani a kutyát?

2013. dec. 30. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát elég drága betanítani egy kutyát általában kutyakiképzők csinálják a lényeg hogy társítod a kutyában a gombát valami pozitívval pl kajával.
2013. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy gombászásra kitanított kutya ára olyan 200.000 ft körül mozog, pont ezért mert csak kevés kutya alkalmas rá. A kiképzés olyan 1 évbe kerül és elég nehéz feladat szóval szakemberek foglalkoznak velük. Ezek a kutyák csak szarvasgombát keresnek és ásnak ki. A mindenféle gombára menés, ahogy te gondolod, nagyon veszélyes mert ha egy mérges gombát vesz a kutya a szájába, a kutyának annyi...
2013. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ooh értem. :( Pedig jónak tűnt. Akkor marad az eldugott labda keresés. :)
2013. dec. 30. 14:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szia nem kell draga kutya iskola 3 honap alatt a kutyam megtanulta a varganyaszast de csak sajat celre szoktam vele menni. A tenyeszto mondta h majd tanitsam meg hiszen a kutyusom anyukaja gombasz apukaja pedig vadasz kutya . fajtatiszta goldenrol van szo de barmilyen kutyat be lehet tanitani. a lenyeg a labda es a gomba aroma v csep v igazi gomba . a kutyad kedvenc labdajat szagosid be azzal a gomba illataval amit szeretnel h talaljon) jatsz vele a kertben majd az eroben is neha otthon helyetesid es direkd hely gombat valahova majd kerested meg vele. . kb 1-2 honapig majd direkt vidd ki mikor sok gomba van es a labdaval jatsz es utana . labdat helyetesit csak a szokasos jelszavaddal (kered - hozd ide) . majd kovesd es biztasd es talal 1-2 gombat. :) . en igy tanitottam legutoljara 6-7 gombat talalt de neha belaharapot ezert amikor megtalalja jutalom falttal dicserd.
2013. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akár házilag is meglehet tanítani.Unokabátyám aki kutyakiképző elmagyarázta. Ha a kutya már megtalálja a saját labdáját akkor bele kell tenni a gombából (legjobb ha üreges a labda) és utána a labdáról áttér a gomba illatára. A kutya nem is gombát keres hanem csak a saját játékát. Utána meg kell dicsérni, elővenni a labdáját és eldöbni, aztán előröl.

Unokabátyám ismerősének már az rossz nap ha csak 400ezer forintnyi gombát találnak

2013. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igy van utolsó. a kutya sosem a gombát keresi, hanem mindig a labdáját. a képzés ugyanaz ,mint a kábeszeres robos kutyáknál, csak itt a labda mellé gombát teszel, majd kiveszed a labdát. A szájába pedig nem veszi, mert azt kell neki megtanitanod, hogyan jelezze. kaparás, ugatás , fekvés, stb. Ha a tacsid jól keres, akkor amikor rejtesz, tegyél a labda mellé egy kis dobozkában különböző fajtáju gombákat. (legyenen lyukak a dobozon)
2013. dec. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszer kérdeztem erről egy gombászt, ő mondta, hogy kölyökkortól kell tanítani, a felnőtt kutyával már késő elkezdeni.
2013. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
egy jó apportos kutyával sosem késő elkezdeni semmit:))) Szerintem remek szórakozás lesz:)
2013. dec. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)Na akkor kipróbáljuk. :)
2013. dec. 31. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!