Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 20 éves kor alatt nagy hobbi...

20 éves kor alatt nagy hobbi gombász van még rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Én 19 vagyok, nagyon rákaptam az egészre, de ha más gombásszal találkozok vagy fórumokban látok, az mind 30 év felett van. Pedig baromi jó dolog bicajjal, kis hátizsákkal, termoszban teával/piával nekimenni a környező erdőknek és mindenhova benézni ahova nem vezet út, nem beszélve a zsákmány megtalálásának és elfogyasztásának élményéről. Most tavasszal pl nagyon várom, hogy kezdjenek megjelenni a kucsmagombák és medvehagymák:)

2013. febr. 20. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egyedül is vagy, legyél büszke arra amit csinálsz. A legtöbb fiatal xarik a természetre és a gombákat sem ismeri, csak a zöldségesnél látott még. Lusta kimenni kerózni, meg sétálni. Jó dolog az.
2013. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dubi ***** válasza:

Imadtam gombaszni gzerekkoromban, de kb 5-6 eve semmit sem talaltunk az erdokben. Mint ha eltuntek volna a gombak, regen rengeteg volt. A legtobbet anno ismertem, meg tudtam kulonboztetni oket, de mar mindent elfelejtettem.


Am 19 vagyok. Ha lenne gomba, lelkesen mennek vadaszni oket.

2013. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

olyan nincs hogy nincs gomba. legfeljebb rosszkor mentél ki


Én budai hegyekben pl budakeszi környékén próbálkoztam, olyan nem volt hogy valamit ne vittem volna haza. Rohadt jó helyeket találtam, már csak megint el kell menni oda, fél óra bicaj. Van fenyőtinórú, rizike lelőhely, és olyan, ahol kb minden farönkön nő jó tuskógomba, pl fafüle...


Az indexes gombázós topic amúgy nagyon jó, mindig megy a helyzetjelentés, ha van gomba, felrakja mindenki a képeit stb.

2013. febr. 20. 19:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem, nem vagy egyedül! Én 20 éves vagyok, madarászós-barlangászós erdőjáró csodabogár. Imádom az erdőt járni biciklivel, ha kell, egyedül is. Kb. 14 éves korom óta csinálom, itt, a környéken már egész messzi helyekre elmentem biciklivel. Én is mindig mindenhol megnézem a legjáratlanabb utakat is, bemegyek minden barlangba, néha fát is mászok, hogy a kilátásban gyönyörködjek. Minden érdekel, ami a természettel kapcsolatos, állatok, növények, újabban pedig engem is a gombák foglalkoztatnak leginkább. Be is akarok iratkozni most majd egy gombásztanfolyamra. Itt nálunk fenyőtinórut lehet gyűjteni minden mennyiségben, meg van sok pókhálósgomba is. A kertünkben meg állandóan nő a gyapjas tintagomba.
2013. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!