Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kint voltunk szilveszterezni,...

Kint voltunk szilveszterezni, és éjfélkor láttam egy kutyát, mit tehettem volna érte?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon ijedtnek tűnt, gyorsan futott, hallottam kocsi fékezést is, de fél perc múlva már a másik irányba láttam futni ugyanolyan rémülten azt a kutyát. Nagyon megsajnáltam és bűntudatom volt, de olyan gyorsan futott hogy úgyse értem volna be, nem tudtam volna megfogni, meg aztán mit csinálok az éjszaka közepén az utcán egy kutyával? De akkoris nagyon rossz érzésem volt, mintha cserben hagytam volna szegényt. És utána még hallottam pár fék csikorgást. Mit kellett volna tennem? Máskor mit csináljak ha ilyet látok?
2014. jan. 1. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha nem tudod megfogni, akkor nem tudsz sajnos mit csinálni. Ha kocsival vagy, akkor ilyen esetben utána tudsz esetleg menni, de ha gyalog, és nem jön oda hozzád, nem tudod megfogni, akkor semmit sajnos.
2014. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elviszed egy menhelyre, vagy ilyesmi helyre, ott leolvassák a chipjét, és visszakerül a gazdájához, a szilveszterezés miatt lehet hogy nem kap büntetést a gazdája, mert ilyenkor megrémülnek az állatok, más körülmények között befogják a kutyát, leolvassák a chipet és tudják hogy ki a gazdája, így tudják hogy kit kell megbüntetni az miatt hogy kóborol, és hogy kinek kell visszaadni a kutyát!
2014. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg szólni kell valamilyen állatvédő alapítványnak, vagy menhelynek, hogy láttál egy rémült állatot, de nem tudtál hogy utána menni. El kell nekik mondani hol láttad és merre tarthat kb. Egy valamire való alapítvány, ha nincs túl messze a hely, akkor kimegy és befogja.

Ma én is találtam egy kutyust, itt császkált a ház körül. Nyakörves, barátságos kutyus volt, látszott rajta hogy megvan rémülve, fogalma sincs hol van, csak téblábolt jobbra balra. Doki nem rendelt ma egy sem. Felhívtam a közeli város menhelyét, ahonnan egy csajszi azonnal kijött, leolvasták a chipjét és haza is vittük a gazdinak. Nagyon örültek egymásnak, úgyhogy most nekem is tök jó a lelki állapotom. :)

2014. jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tudod,befogod,ha van bilétája hívod a gazdit,ha nincs állatorvosnál,menhelyen,gyepin leolvassák,van e neki.Most a szilveszter miatt külön készültek menhelyek,chip olvasással és létszámon felüli befogadással,de erre a hétköznapokon nem mindig van kapacitásuk,ezért legjobb,ha az ember maga próbálja megoldani.
2014. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy "mit csinálj éjszaka egy kutyával?"

Mondjuk először is megfogod. Én az évfordulós vacsoránkat követően álltam meg a városhatárban télen miniszoknyában, tűsarkúban kóborkutyát csalogatni, és mivel nem tudtam berakni a kocsiba, hát sétáltam vele cirka 5 km-t hazáig éjjel 11-kor, miközben a maradék libamájból adogattam neki.

Másnap ráér kigondolni, hogy kiket értesítesz, először a kutya legyen biztonságban.

2014. jan. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Országos chip olvasás volt! És az összes menhely nyitva volt. Utána néztél volna és elvitted volna valahogyan.
2014. jan. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!