Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kerülhetnénk közelebb...

Hogy kerülhetnénk közelebb egymáshoz?

Figyelt kérdés
Szóval border collie kutyusom van, most másfél éves. Kinti kutya, a kertben egész nap rohangálhat, és van napi két másfél órás séta, fél-fél óra póráz nélküli rohangálással. Ezen kívül szoktam tanítgatni, rengeteg trükköt tud, stb. De valahogy mégis úgy érzem, hogy szegény folyamatosan egyedül van kint a hidegben. Annyira szeretném, ha itt lehetne bent a lakásban velem. :( Szerintetek hogy vegyem rá a szüleimet?
2014. jan. 2. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Nincs valami ól/pince/garázs/kazánház ahova be tudod tenni így télen? Hogy közelebb kerülni? Fizikailag, vagy a kapcsolatotokkal? Nem fejtetted ki nagyon. A border collie nem véletlen munkakutya. Nem elég neki, egy kis séta, meg egy kis tanítás. Komolya szellemi lefárasztást igényel.Ha olyan ügyes, állíts össze vele egy kűrt, menjetek DogDancing versenyre. Ha tudtok elmehettek terelni, hiszen erre lett kitenyésztve. Vagy kutyaiskolába, agilityre, engedelmesre, frizbire, flyballra. Taníts neki nehezebb dolgokat. Annyi lehetőség van, amit csinálhatsz vele, és mindegyik építi a kapcsolatotokat. Klikkerezzetek. Ha nem tudsz elegendő energiát fektetni egy ilyen kutyába nem értem miért vállaltad be. Egy border nem olyan fajta, aki egész nap el van az udvaron. Nem véletlen a legokosabb kutyafajta. Szerintem olyan ember akinek nincsenek komoly tervei ne vegyen ilyen fajtát otthoni kutyának. Mert egy border nagyon jó bármilyen sportra szinte, így az szerintem már-már megalázó ha "csak" egy udvari kutya. És ezzel nem téged ítéllek el, ne érts félre, csak nézz szét rengeteg világgyőztes versenygyőztes border van ahhoz képes az ilyen "udvari" border nem border. Nincs kihasználva megfelelően az intelligenciája, pedig nagyon okos kutya.
2014. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!