Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beadatható szoptatós kutyának...

Beadatható szoptatós kutyának a vakcina?

Figyelt kérdés
A kutyám három hete elett és most lenne neki esedékes beadatni a veszetség elleni védőoltást mert lejárt az egy év :/ adassam be neki úgy hogy szoptat vagy elég ha csak miután már nem szopizznak a kölykök ?

2013. dec. 29. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
majd ha már leválaszottad a kicsiket,
2013. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért az alap szerintem hogy várandós anyának vagy éppen állatnak nem adunk oltást meg komolyabb gyógyszarokat sem.


Igazából a veszettség ellenit sem kéne beadni állandóan, ha már egyszer kialakult a védettség, azaz beoltották már vele.


Annyit meg pláne nem ér hogy esetleg a kicsiknek baja legyen tőle.

Nem kell elsietned, majd akkor amikor esetleg a kölykök is megkapnák, és akkor egyszerre.

2013. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad, majd ha már nem szopnak a kölykök.
2013. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) csak azért tettem fel a kérdést mert eléggé elbizonytalanitott az hogy olvasstam egy olyan oldalon egy választ ahol állatorvostól lehet kérdezni és ott az orvos azt írta hogy nyugodtan be lehet neki adatni :/ mert énis úgy tudom hogy nem ajánlatos
2013. dec. 29. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baj, ha most nem adatod be, csak ha már nem szopnak a kicsik. Az 1 évet nem kell annyira komolyan venni, az inkább csak a rendszeresség miatt van úgy. Úgy értem egyszerűbb ha mindig hasonló időpontban állítják fel az oltási pontokat is és 1 évet mond az állatorvos is a gazdinak, hogy ne felejtse el, hiszen az könnyen megjegyezhető, hogy "tavaly ilyenkor" stb.

De épp a múltkor olvastam, hogy elvileg nem is lenne szükséges évente beadatni, elég lehetne ritkábban is.


Persze senkit sem bátorítok erre, hiszen úgy tudom a jogszabály szerint évente kell oltatni (nem hinném, hogy nálad probléma lenne, különben is mondhatod, hogy a kicsik miatt csúsztattad el az időpontot).

2013. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd, én sem gondolom, hogy hatalmas probléma lenne abból, ha most megkapná, de szerintem ha meg lehet oldani, akkor érdemes kivárni, amikor már nem szoptatja a kicsiket.

Az anyakutya még védett marad addig, az biztos.

Azt nem tudom, hogy a kicsikkel ilyenkor pontosan mi a helyzet, mármint az világos, hogy ők majd később kapják, ami által rendesen védettek lesznek, de egyszer olvastam olyat is, hogy az anyjuk át ad nekik egy nagyon enyhe védettséget. De ezt sokan vitatják, az állatorvosok között sem mindig van egyetértés...

Viszont ha azt vesszük, hogy az anyakutya még most is védett, akkor szerintem nem kell aggódni. Természetesen óvd a kicsiket, mert ezer dolgot elkaphatnak más állatoktól, de szerintem rendben lesznek a dolgok akkor is, ha nem adatod most be a szukának, csak később.

Persze ha te inkább be szeretnéd adatni, akkor érdemes több állatorvost is megkérdezned a témáról, nehogy utólag derüljön ki, hogy mégsem volt jó döntés.

2013. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!