Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 12 hetes havaneslány...

Egy 12 hetes havaneslány tulaja vagyok. Dec.30. -án voltunk a 3. oltásunkon, de nekem valahogy nem stimmelnek a dolgok. Szerintetek jó ez igy? A kutya ugye most 3 hónapos. Sosem volt kölyök kutyánk, Kleo az első.

Figyelt kérdés

(Az előző tulajnál sem oltást, sem chipet nem kapott, nem tenyésztőtől kaptuk. )

Eddig kaptunk 2013.11.25. Vanguard plus CPV (RÓZSASZIN MATRICA) + PRATEL 2013.12.11. Vanguard plus 7 kék és zöld +univerm total 2013.12.30. Vanguard plus 7 kék és zöld + univerm total oltásokat/féreghajtót.


A veszettség oltásra annyit mondott, ráér féléves korában



#kutya #oltásrend
2014. jan. 4. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
és mi nem stimmel? ez a parvó meg két kombinált. rendben van. a veszettséggel meg nem kell szerintem addig várni, sőt, mintha már törvényben lenne a 4 hónapos kor de nem tuti. eddig én kutyumnak is ugyanezek vannak, ez így van jól :)
2014. jan. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sok orvos elhúzza a veszettségit. Adasd be 4 hónaposan neki. Jobban jársz, mert kötelező.
2014. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Németországban és Norvégiában például meg se kapják 1-1,5 éves kor előtt, hacsak nem utazik a kutya külföldre ahova ugye kell, mert azt mondják h nem terhelik a kutya szervezetét ennyi idősen fölöslegesen. Megjegyzendő Németo.ban a veszettséget - ugyanazzal a vakcinával - 3 évre adják. Kicsit túl van ez lihegve.
2014. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol ugyanaz az oltási program. Amit mi kaptunk azt tudom mondani. 6 és 10 hetesen parvo, 8-12 hetesen kombinált (ebből a 7 komponensűt érdemes, de azt kaptad). 4 hónapos koráig meg kell kapnia az első veszettséget, illetve a chipet. Utána fél éven belül a második veszettséget. Ezek mellett féreghajtás 6-8 hetesen majd 3 hónaposan és onnantól 3 havonta. Egy másik dokinál először kapnak 2 parvót (6-8 hét) majd ezután a 2 kombi (10-12 hét). Szóval nekem hiányzik egy parvó a sorodból. a chip és az első veszettség meg 1 hónapon belül esedékes.
2014. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ma 12:16

Tudod, ez itt Magyarország. Magyar törvényekkel.Nekünk e szerint kell élnünk. Ha túl van lihegve, ha nem.

legkésőbb 4 hónaposan az első veszettségi és 6 hónapon belül ismétlés.Utána évente 1x.

2014. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon élek, de mégse tartom be, mert nem fogom túlterhelni a kutyám szervezetét feleslegesen - 1 évesen oltatok veszettséget először. És lehet jönni h törvény blabla...a póráz is kötelező, azt se használom feltétlen. Egyikkel sem ártok senkinek - legfőképp a kutyámnak nem.
2014. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is a parvot hiányoltam,úgy tudom,4 oltás kell,és utána a veszettségi...Köszönöm!
2014. jan. 5. 10:00
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnap 22:44

Ez a te dolgod. valahogy az emberek úgy vannak a törvényekkel, amire lehet hivatkozni pl ezen az oldalon, azt rákiabálják másra. Ami meg valakinek személy szerint nem passzol, azt lehet nem betartani, mert hülye a törvény. Nagyon sok kutya megkapja az előírt oltásokat és kétlem, hogy bármi baja lenne belőle.

2014. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!