Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma délután elpusztult öreg...

Ma délután elpusztult öreg kutyánk. Légzés szívdobogás nélkül? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Négy-öt napja már nem volt igazán jól, tegnap még evett jóízűen, bár felállni nem tudott. Ma mikor kimentem hozzá, még dobogott a szíve, de a szeme már teljesen üveges volt, meg se mozdult. Pár gyenge dobogás után leállt a szíve, aztán kinyílt a szája és még vagy fél órán keresztül szabályosan lélegzett.. szívdobogást nem hallottunk, éreztünk közben, se verőér mozgást nyakánál és a hasánál sem:( Állatorvos azt mondta, hogy ilyenkor a vér széndioxid emelkedése hatással van a légzőszervekre, de ez már nem rendes légzés, csak irritáció. Én még sosem hallottam ilyesmit, szeretném tudni, hogy ha mások talán igen. Nem fontos már, feltámasztani nem tudom, ez a része pusztán tudományos szempontból érdekel. Örülök, hogy vele lehettem az utolsó órában és az elmúlt 14évben! :(((((((
2009. nov. 29. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem hallottam még ilyenről én sem...csak a sajnálatom szerettem volna kifejezni:(
2009. nov. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
részvétem!el is pityeregtem magam!
2009. nov. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Tutujka válasza:
100%

Nálunk a kis hörcsögünk beteg nagyon.

Nagyon tud fájni egy kisállat elvesztése is, ha nagyon hozzánk nő.

Én csak remélni tudom, hogy szegényke nem szenved, de látni rajta, hogy csak kínlódik.

2009. nov. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Részvétem :(
2009. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
részvét! én is megkönnyeztem! =( én nem hallottam ilyenről.. de lehet, hogy csak a légző izmai mozogtak még =(((
2009. nov. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem ...:(

Én is ma temettem el a hörcsögömet. Már régóta szenvedett.

A kutyusod szerencsés volt, hogy ilyen jó gazdija volt, mint Te!

2009. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
tényleg részvét:( ugyanez volt a kutyánknak is..lány volt és 8évesen pusztult el. Tosa inu volt:(
2009. nov. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
ohh!nekem kan tosa inum van!
2009. nov. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem...

Én sem hallottam még ilyenről,hogy ilyen sokáig "lélegezzen" de, amikor a mi kutyinkat 16 évesen, a sokadik agyvérzése után elaltatta az orvos, nem sokkal azután, hogy megvizsgálta és kijelentette, hogy elment, szegénykém egy nagyot "sóhajtott". Én zokogni kezdtem, ő pedig valami olyasmit magyarázott, hogy az izmok hirtelen elernyedése okozhat ilyet. De hogy ilyen sokáig, szabályos "légzést" mi okozhat, azt nem tudom. Nem lehet, hogy annyira gyenge volt a szívverése, hogy nem éreztétek? Embereknél is előfordul, ha szépen, békésen, lassan halnak meg, hogy egyre gyengül a szívverésük, a végén már tapintható pulzusuk sincs, csak sztetoszkóppal lehet megállapítani, hogy élnek-e még.


Bárhogy is volt, várj a temetéssel, amíg ki nem hűl a kis teste, akkor már egészen biztos:( Bárcsak minden állatkának ilyen jó gazdi jutna!

2009. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Részvétem!:( Nekem 2 hónapja halt meg a kutyám:'(((

és 1 hónapja a hörcsögöm:'(

2009. nov. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!