Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől alakulhat ki a kutyáknál...

Mitől alakulhat ki a kutyáknál atkásság vagy rüh? Mi a különbség a kettő közt? Fertőző, más állat (kutya, macska) vagy ember is elkaphatja? Lakásban tartott kutyáknál is kialakul? Menhelyről hozott kutyánál ez mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
Menhelyről akartam kutyát, de több ismerősöm is le akar róla beszélni. Állítólag a menhelyi kutyáknál nagyon gyakori ez az atkásság és rühösség, mert kint vannak tartva, piszkosak lesznek. Most akkor ennyi erővel az udvaron tartott kutya is lehet atkás, nem? Állítólag nagyon nehéz kikezelni ezeket a betegségeket. Egy csaj azt mondta 53 ezer Ft-ot költött a kutyájára amit menhelyről hozott, később derült ki, hogy atkás, 4 hónap kellett mire helyrejött teljesen és a macskája is beteg lett, de azt nem tudja, hogy a kutyától vagy mástól. (amúgy benti mind a kettő) és már megbánta, hogy menhelyről választott, mert ennyiért már fajtatiszta kutyát is kapott volna ami nem beteg. Most az ünnepek előtt örökbe fogadó nap lesz és addig szeretném még ezt átgondolni.
2009. nov. 30. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

At atka és a rüh két parazita. Az állatok egymástól kaphatják el.

A menhelyik kutyáknál általában észreveszik (hiszen nem csak a szerencsések vannak 2-3 napot a menhelyen, a legtöbb több időt tölt ott), kezelik és ha örökbe is adják, akkor megmondják a baját.

A barátnődnek nagy peche lehetett, azért ez nem gyakori.

Nem tapasztalom hogy menhelyi kutyáknál gyakoribb lenne, mint a szaporítottaknál.

2009. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A rüh is egy atka. Ez a fajta bőrbetegség egyáltalán nem gyakori menhelyeken, vagy legalábbis nem ott alakul ki.

A menhelyre bekerült kutyák közül sokan rühösek de ez nagyon jól kezelhető, speciális lemosószerekkel.


Én csak arról a menhelyről tudok nyilatkozni ahol segítek, de nálunk nem adnak ki kezeletlen rühös kutyát!...de szerintem máshol sem!


Ettől nem kell félned.


És igazad van, gazdis kutyán ugyanúgy kialakulhat ha elhanyagolják.


Van olyan atkásság ami nem gyógyítható, ez a szőrtüszőatkafertőzés vagyis demodikózis, de tünetmentesen tartható a beteg állat.

2009. nov. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és nem gyon sok az 53. ezer forint. Ha bőproblémája van egy kutyának, akkor az orvosnak első dolga, hogy bőrkaparékvizsgálatot csináljon, abból mindkettőt meg lehet azonnal állapítani. Ez párezer forint. Az irtásra használt szerek sem drágák.

A barátnőd valószínüleg rossz orvosnál járt, aki először mindenféle más vizsgálatokat végezett el, ahelyett, hogy bőrkaparékot vett volna és így lett a számla ilyen sok.

Ha kutyát akarsz tartani nem árt, ha találsz hozzá egy megbízható, jó állatorvost is.

2009. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
*nagyon sok az 53 eFt
2009. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

csak hogy egy példát mondja a neostomosan oldal ampullánként kb. 500 forint és az nem egy alkalomra elég!


Ezeket egyébként vagy kis dózisban vagy intenzív kúrában rövid ideig használják, tehát 53 ezer forintnyit rátenni a kutyára nem hogy négy hónap hanem 4 év is kevés.


a bőrkaparék vizsgálat átlagban max. 5000 forint és nem kell ismételni, mert egyértelműen vagy jelen van parazita vagy nincsen.


Az hogy szegény barátnődre miket sóztak még rá elképzelni sem tudom, mert a gyógysamponok is nagyon max. 5000 forintba kerülnek havonta, de akkor az már megszólal és postán jött minimum amerikából.



szerintem nem kell ettől félned, a menhelyeknek nem célja átverni az embereket!

2009. nov. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A rüh egyik típusát ember is elkaphatja.


A kikezelés nem nehéz, csak hosszadalmas.


Én nem bántam meg, hogy menhelyi kutyám lett. Végtelenül hálás, kedves, nagyon szeretem, és mellesleg semmi baja. Soha egy fertőzése nem volt, még bolhája sem. ha még egyszer választanék, megint csak menhelyről hoznék.

2009. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyám igaz, hogy keverék (németjuhász-labrador) de sosem volt menhelyen és mégis rühes a füle és most is épp beteg valószínüleg influenzás nagyon csúnyán köhög és láza is volt szegénykémnek. Szóval szerintem sem lehet általánosítani és ahogy azt már előttem is írták a menhelyeknek egyáltalán nem válna a hasznukra, ha beteg kutyákat adnának örökbe. A menhelyeken lévő kutyák a leghűségesebbek rettenetesen tudnak szeretni és egész életükben hálásak a gazdijuknak hogy örökbe fogadta őket:))) És még valami, az hogy fajtiszta kutyát vásárolsz egyáltalán nem véd meg a betegségektől, sőt ők hamarabb elkapnak mindenféle betegséget, ellenben a keverék kutyusokkal nekik sokkal erősebb az immunrenszerük bár nem lehet általánosítani.
2009. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mennyi igaz abból amit ez a csaj mondott, lehet túlzott kicsit az összeget illetően, mondjuk ezt akkor mondta amikor az anyja is ott volt és ő is helyeselt, szóval nem tudom. Azt mondták vért vettek a kutyától és laborba küldték azért volt olyan drága meg kitéptek egy kis szőrt és mikroszkóp alatt vizsgálták. Meg adtak nekik valami port amivel be kell dörzsölni a kutyát meg valami héri sampont ami 4700Ft volt. Ja és még oltása se volt a kutyának, pedig 7 vagy 8 hónapos volt mikor hozták. Több mint 4 hónapba telt mire rendesen kinőtt a kutya szőre. Minden esetre ha hozok is haza kutyát előtte alaposan utána érdeklődök, jobban megnézem, hogy melyiket hozzam el. Azért kösz hogy írtatok
2009. nov. 30. 17:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem tenyésztőtől van kutyám, de a kutyasuli egy menyhely mellett van és még nem kapott el semmit, beteg kutyát sem láttam az ott lakó kutyusok között.
2009. dec. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A vérkép és bőrkaparék vizsgálat megvan 10 000 forintból.
2009. dec. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!