Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzám került egy két éves...

Hozzám került egy két éves múlt, szép ives fejű bull szuka kissé soványan, mit javasolnatok mivel etessem amitől szépen kikupálodik? Hónap végén tüzel az előző gazdája rossz minőségű tesco s tappal etette. Én mindent elkövetek vele csak hizzon!

Figyelt kérdés
Tippetek.??
2014. jan. 8. 23:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tescos táptól sovány, hanem attól, mert nem kapott eleget enni, plusz lehet férges is.


Én elsősorban egy orvosi vizsgálatot javaslok, féregtelenítést és leginkább szerintem az lenne a jó, ha BARF-oznál vele (nyers hús, húsoscsont és zöldség, gyümölcs etetés nagyvonalakban). Ha erre nincs lehetőséged, akkor tudom ajánlani a josera tápokat, de nem tudom neki konkrétan melyik fajtája lenne jó, próbálgatni kell.

2014. jan. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Csirke mell csont rendesen van hús is rajta nyersen ledaralva adhatom neki magában vagy fozzem meg előtte?
2014. jan. 8. 23:24
 3/18 anonim ***** válasza:

A BARF étrendben nyers hússal etetnek, így adhatod nyersen, de van valamennyi fagyasztási idő, amit nem árt betartani.


Ha fent vagy face-en, akkor csatlakozz ebbe a csoportba, itt mindent megtudhatsz róla:


[link]

2014. jan. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Má vettem 5 kg csirke lábat meg melcsontot nyersen mehet a láb neki szed?
2014. jan. 8. 23:33
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mehet, de a láb az felesleges, semmi tápértéke nincs, szinte csak bőr az egész. Jó lenne, ha valamilyen vadhúst is be tudnál szerezni, attól hamar felerősödne, de nézz utána a BARF-nak és/vagy csatlakozz a csoporthoz, mert ők jobban el tudják mondani, hogy mit hogy kell, lehet adni.
2014. jan. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi! )
2014. jan. 9. 01:10
 7/18 anonim ***** válasza:

Mi kb 1-2 hónapja barfozunk, szintén sztaffival. Mehet neki minden nyersen kivéve disznó, vaddisznó. Ne daráld le neki, adhatod nagyobb darabokban, vagy akár egészben is prey-nél pl komplett nyulakat adnak oda szőrösen (bár ez már nekem is sok :) ) nálunk csodaszép lett a kutya szőre, csak úgy ragyog mint babakorában, és formára is egyre szebb. Kiegészítőnek adhatsz neki zöldkagylót, én lucernaport és lazacolajat is adok ha a gyümölcs/zöldségre locsolom, nem hagyja legalább ott. Nálunk most pl lazac, marha máj, csirke nyak a menü reszelt répával :)

Van több fb csoport is akik ezzel etetnek, érdemes mindbe belépni, mert nagyon olcsón lehet nyesedéket, kiegészítőket beszerezni. pl 12kg lazacot vettem kőkemény 4000 forintért :)

2014. jan. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
én mindenek előtt ivartalaníttatnám, mert a végén még szegénynek gennyes méhgyulladása lesz, vagy álvemhes lesz, amit egy ilyen legyengült szervezet nehezen viselne...
2014. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
miért lennék az? két egyetemet végzek,két kutyám van,az egyik 14 a másik 7. Szukák. az egyik kiskora óta velünk van,a másik egy leelletett mamakutya. Nálunk minden állat ivartalanítva van, a mentett kutyus is és a menhelyes cicánk is. Nem hiszem,hogy unintelligens lennék,neki/neked akartam segíteni,mert naívan azt hittem kedvencnek tartod a kutyát és nem a haszonért,kölykökért. De a te dolgod.
2014. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Tavaly került hozzám ideiglenesbe egy mentett szuka amerikai bulldog, 26 kilósan. 5 hónapot vigyáztam rá, de 46 kilósan "adtam tovább". Nem a tesco-s táptól sovány. Nekem állatorvos mondta, hogy vegyek neki Darling-ot, Pedigree-t, mert azoktól felszedi a kilókat, utána kaphat normális tápot. Hetente 1-2 alkalommal főztem neki fél kiló csirke farhátat, egy zacskó rizzsel. Elég hamar rendbe jött, pedig kórósan sovány volt.


Egyébként nem értem a felháborodásod, nem értem mi a probléma az ivartalanítással. ???

2014. jan. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!