Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek rossz tapasztala...

Van valakinek rossz tapasztalata szuka kutya ivartalanításával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Például, hogy agresszív lett utána, vagy magába fordult, vagy rosszul sikerült a műtét... Ilyesmik?

Az előnyeit tudom, és mindenképp szeretném megműttetni a kutyám, csak a műtét közeledtével kezdem nagyon félteni.


2011. febr. 10. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy agresszívabb lenne utána,inkább higgadtabb lesz.Meg oda kell figyelni az etetésre,könnyen elhízhat...
2011. febr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A miénk nem lett agresszívabb, viszont nyugodtabb sem, sőt...

Gondolom inkább kanoknál jellemző ez a "lenyugodás", a mi lányunk még szeleburdibb a műtét óta, bár lehet, hogy ez csak a kamaszkorának tudható be ( 11 hónaposan ivartalanították, most 14 hónapos ).

2011. febr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Abszolút semmi rossz tapasztalat. Nyugodtabb, barátságosabb lett, sokkal jobban elfogadja az idegeneket, nem ugat annyit mint azelőtt. Csivaváink vannak, és ugye ők meg szeretik hallatni a hangjukat.

Veled érzek, én sírva adtam oda az állatorvosnak...:(

Milyen kutyusod van?

2011. febr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egy 9 hónapos beagle-öm van, szóval itt lenne már az ideje a műtétnek. Valószínűleg végig fogom sírni a műtétet az aggodalomtól.

2011. febr. 10. 10:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyan, nem kell aggódni.

A kutyák fel sem veszik ezt, kicsit bágyadt lesz 1-2 napig utána, aztán az is elmúlik.

Csak mi dramatizáljuk túl, ha jó orvoshoz viszed, nem lehet baj, ez rutinműtét még szukáknál is.

2011. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ok, rendben hogy rutinműtét, de milyen a "hülye" gazdi...?!

Bocs, ezt magamra értettem.

2011. febr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hovarju ***** válasza:

Én is könnyek közt adtam át az akkor 1 éves szuka kutyámat az orvosnak. Ez reggel 9-kor volt. A megbeszélés szerint, csak akkor adták vissza a kutyát, amikor teljesen felébredt. Szóval, a doki bevitte a kezelőbe én pedig eljöttem onnan. Du.3-kor hívtak, hogy minden rendben van, teljesen felébredt, mehetek érte. Amikor odaértem a saját lábán rohant felém boldogan, mint akivel semmi sem történt. (be akart ugrani a hátsó ülésre).

3 nap múlva mentünk kontrollra és 10 nap múlva varratszedésre. Már a műtét másnapján olyan volt mint műtét előtt. A legnagyobb baja az volt, hogy nem labdázhatott 10 napig.

Szóval nekem csak jó tapasztalatim vannak ez ügyben. A viselkedése nem változott. Azt mondták, hogy hajlamosabb lehet a hízásra, ezért oda kell figyelni az etetésére, és sokat kell mozgatni(egyébként is pörgős kutya)

Bocs, kicsit hosszú lett a válasz. Sok sikert kívánok és boldog kutyázást.

2011. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!